KOSGEB çalışma saatleri bu kurumda işlem yaptıracak vatandaşlar tarafından merak ediliyor. KOSGEB çalışma saatleri kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik alanda birçok hizmet gerçekleştiriyor. Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan bu kurumla ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde. İşte detaylar…

KOSGEB

KOSGEB’in açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır. KOSGEB, 20 Nisan 1990 tarihinde kurulmuştur. KOSGEB’in kurulma amacı Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin etkinliğini artırmak ve sanayiyi ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmektir.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

KOSGEB’in başlıca görevleri teknoparklar, enstitüler, danışmanlık merkezleri, teknoloji merkezleri kurmak, sanayinin gelişmesini desteklemek, işletmelerin yatırım, üretim, yönetim konularında gelişmelerini sağlamaktır. KOSGEB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı bir kuruluştur.

ÇALIŞMA SAATLERİ

KOSGEB çalışma saatleri 08.00-17.00 saatleri arasındadır. 12.00-13.00 saatleri arasında öğle tatili verilmektedir. Hafta sonları KOSGEB hizmet vermemektedir. Ayrıca Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir. KOSGEB müşteri hizmetleri numarası 444 1 567’dir. Çağrı merkezine 08.00-19.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.