Okulistik sınav sonuçları hakkında tüm son dakika açıklamalarını sizler için hazırladık. Okulistik 2004 yılından beri kurumsal ölçme ve değerlendirme çözümleri sunmakta. Siz de haberimizden sınav sonuçları hakkında detayları bulabilir kurumdan yapılan açıklamaları takip edebilirsiniz. İşte Okulistik sınav sonuçları sorgulama ekranı ve sınav sonuçları ile ilgili bilgiler...

OKULİSTİK SINAV SONUÇLARI

Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programlarına tam uyumlu olan Okulistik sınavları yine öğrencilerin büyük ilgi odağı haline geldi. Binlerce öğrenci ve aile sınav sonuçlarını heyecanla aramaya başladılar. Herkesin merak ettiği iseOkulistik sınav sonuçları oldu. Siz de haberimizde yer alan linkten sonuçları takip edebilir konu hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.Sınavlar görmek için 3 seçenek önünüze çıkıyor. İlk kutuda sınıf bölümünü seçmeniz gerekmektedir. İkinci kutuda ise Sınav serisi seçmeniz gerekmektedir. Üçüncü bölümde ise Sınav seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından sınav sonuçlarını takip edebilirsiniz.

OKULİSTİK SINAV SONUÇLARI...

Yukarda yer alan linkten merak ettiğiniz Okulistik sınav sonuçlarını bulabilir konu hakkında detayları takip edebilirsiniz. Sınavlar görmek için 3 seçenek önünüze çıkıyor. İlk kutuda sınıf bölümünü seçmeniz gerekmektedir. İkinci kutuda ise Sınav serisi seçmeniz gerekmektedir. Üçüncü bölümde ise Sınav seçmeniz gerekmektedir.

2. SINIFLAR İÇİN SINAV

Bu sınıfların yaş gruplarında, eğitim bilimcilerin tavsiyeleri dikkate alınarak aşağıdaki değerlendirme yöntemi kullanılmaktadır. Öğrencilerin cevapları değerlendirilerek Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik ve İngilizce grubu soruları için verilen doğru cevap ile yanlış cevap sayısı ayrı ayrı belirlenir. Bu gruba yapılan sınavlarda yanlış cevap, doğru cevabı götürmez. Her bir soruya eşit ağırlık verilir. Sınav puanı her bir soru grubunda öğrencinin doğru yaptığı soruların toplam soru sayısına oranlanması ve bu oranların toplanarak yüzlük sisteme çevrilmesi ile yapılır. Sıralama yapılırken eşit puana sahip öğrenciler, aynı sırada yer alır. Sınav süresi 60 dakikadır.

3. SINIFLAR İÇİN SINAV

Bu sınıfların yaş gruplarında, eğitim bilimcilerin tavsiyeleri dikkate alınarak aşağıdaki değerlendirme yöntemi kullanılmaktadır. Öğrencilerin cevapları değerlendirilerek Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi ve Yabancı Dil grubu soruları için verilen doğru cevap ile yanlış cevap sayısı ayrı ayrı belirlenir. Bu gruba yapılan sınavlarda yanlış cevap, doğru cevabı götürmez. Her bir soru grubuna eşit ağırlık verilir. Sınav puanı her bir soru grubunda öğrencinin doğru yaptığı soruların toplam soru sayısına oranlanması ve bu oranların toplanarak yüzlük sisteme çevrilmesi ile yapılır. Sıralama yapılırken eşit puana sahip öğrenciler, aynı sırada yer alır. Sınav süresi 75 dakikadır.

4. SINIFLAR İÇİN SINAV

Öğrencilerin cevapları değerlendirilerek Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil ile Din K. ve Ahlak B. grubu soruları için verilen doğru cevap ile yanlış cevap sayısı ayrı ayrı belirlenir. Bu gruba yapılan sınavlarda yanlış cevap, doğru cevabı götürmez. Her bir soruyaeşit ağırlık verilir. Sınav puanı her bir soru grubunda öğrencinin doğru yaptığı soruların toplam soru sayısına oranlanması ve bu oranların toplanarak yüzlük sisteme çevrilmesi ile yapılır. Sıralama yapılırken eşit puana sahip öğrenciler, aynı sırada yer alır. Sınav süresi 80 dakikadır.

5. 6. VE 7. SINIFLAR İÇİN SINAV

Öğrencilerin cevapları değerlendirilerek Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil ile Din K. ve Ahlak B. grubu soruları için verilen doğru cevap ile yanlış cevap sayısı ayrı ayrı belirlenir. Bu gruba yapılan sınavlarda yanlış cevap, doğru cevabı götürmez. Her bir soruya eşit ağırlık verilir. Sınav puanı her bir soru grubunda öğrencinin doğru yaptığı soruların toplam soru sayısına oranlanması ve bu oranların toplanarak yüzlük sisteme çevrilmesi ile yapılır. Sıralama yapılırken eşit puana sahip öğrenciler, aynı sırada yer alır. Sınav süresi 90 dakikadır.

8. SINIFLAR İÇİN SINAV

Öğrencilerin cevapları değerlendirilerek Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Yabancı Dil ile Din K. ve Ahlak B. grubu soruları için verilen doğru cevap ile yanlış cevap sayısı ayrı ayrı belirlenir. Bu gruba yapılan sınavlarda 3 yanlış, 1 doğruyu götürür. Her bir soruya eşit ağırlık verilir. Sınav puanı her bir soru grubunda öğrencinin doğru yaptığı soruların toplam soru sayısına oranlanması ve bu oranların toplanarak yüzlük sisteme çevrilmesi ile yapılır. Sıralama yapılırken eşit puana sahip öğrenciler, aynı sırada yer alır. Sınav süresi 135 dakikadır.

Merak ettiğiniz Okulistik sınav sonuçlarını takip edebilir konu hakkında ayrıntıları bulabilirsiniz. Sınava giren öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında yer alan Okulistik sınav sonuçları hakkında detaylar haberimizde. Siz de sonuçları açıklandığı andan itibaren verdiğimiz linkten takip edebilir şifre ve numaralarınızla öğrenebilirsiniz. Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programlarına tam uyumlu olan Okulistik sınavları yine öğrencilerin büyük ilgi odağı haline geldi. Binlerce öğrenci ve aile sınav sonuçlarını heyecanla aramaya başladılar. İşte Okulistik sınav sonuçları sorgulama ekranı ve 2017/2018 Okulistik sınav sonuçları hakkında merak ettikleriniz.