Uşak Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Utaş Uşakspor’un 2018-2019 sezonu açılış gecesinin konuğu ünlü sanatçı Yıldız Tilbe oldu. On binlerce hayranının doldurduğu Uşak 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yağmura rağmen konserde büyük bir coşku yaşandı. Program sonunda Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın hediye ettiği yıldız motifli tarihi Uşak halısının üstüne yatan ünlü sanatçı, geceye de damgasını vurdu.

Utaş Uşakspor'un şampiyon olup 2. Lig'e yükselmesi halinde Yıldız Tilbe'yi şehirlerinde görmek isteyen Uşaklılar bu talebini Başkan Cahan'a iletti. Yoğun talebe kayıtsız kalmayan Başkan Cahan, Yıldız Tilbe'yi Uşaklılarla buluşturacağına dair söz verdi ve sözünü yerine getirdi. Nurullah Cahan, şampiyonluk kutlamaları sırasında takvimi müsait olmayan sevilen sanatçı Yıldız Tilbe'yi Utaş Uşakspor'un sezon açılışı münasebetiyle Uşaklılarla buluşturdu.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Tarihi Kalabalık

On binlerin meydanı hıncahınç doldurduğu konser hiçbir olumsuzluk yaşanmadan tamamlandı. Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın ve on binlerce vatandaşın katıldığı sezon açılışında, Utaş Uşakspor futbolcuları ve teknik ekip tam kadro yer aldı. Seyirciler ve Yıldız Tilbe, birbirinden güzel şarkıları hep birlikte seslendirdi. Konser öncesinde sosyal medya hesabından Uşak'a geleceği için çok mutlu olduğunu ve dünyaca ünlü Uşak halılarına hayranlığını belirten Tilbe'ye Başkan Cahan, yıldız motifli tarihi Uşak halısı ve Utaş Uşakspor forması hediye etti.

Cahan: “Yeni Sezona Güçlü Bir Kadroyla Giriyoruz”

Geçen yıl elde edilen şampiyonluğun ardından Utaş Uşakspor'un 2. Lig'e yükseldiğini ve taraftara Yıldız Tilbe konseri sözü verdiklerini hatırlatan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Uşak, uzun bir süre sonra profesyonel ligle tanıştı ve aynı sezon içinde tekrar şampiyon olarak 2. Lig'de mücadele etme hakkını elde etti. Uşakspor'un daha üst liglere yükselmesi için bu sezon iyi bir ekip kurduk ve takımımızın kısa vadede 1. Lig'e, uzun vade de ise Süper Lig'e yükselmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Uşakspor, köklü tarihi ve kendisine gönülden bağlı taraftarıyla daha güzel günler görecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Uşak Belediyesi'nin birçok hizmeti 4 yılda hayata geçirdiğini kaydeden Başkan Cahan; "Uşak'ta yaşam kalitesinin artması ve kentin marka değerinin yükselmesi için birçok çalışmayı hayata geçirdik. İlimizin trafik sorunlarını çözdük ve yeni yaşam alanları oluşturarak, halkımızın hizmetine sunduk. Halkımızdan hiç kopmadan ilimize hizmet etmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.