Hakan: Muhafız'dan (The Protector) sonra Netflix'in imza attığı ikinci Türk orijinal dizisi Atiye (The Gift) ile ilgili yeni detaylar belli oldu.

ATİYE OYUNCU KADROSU

Atiye oyuncu kadrosunda; Beren Saat, Metin Akdülger, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun, Civan Canova, Başak Köklükaya, Tim Seyfi,Cezmi Baskın, Hazal Türesan ve Meral Çetinkaya yer alıyor.

ATİYE NE ZAMAN NETFLİX'TE YAYINLANMAYA BAŞLAYACAK?

Yönetmenliğini Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık ve Ali Taner Baltacı’nın üstlendiği, senaryosunu Nuran Evren Şit’in kaleme aldığı dizi Atiye, 27 Aralık’ta ilk sezonuyla Netflix’te yer alacak.

Atiye'nin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak.

ATİYE KONUSU

İkinci sezon çekimlerin tamamlanan dizi Anadolu topraklarındaki bir kazı sırasında yapılan keşifin, genç bir ressamın (Beren Saat) hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesini anlatıyor.Beren Saat, Atiye dizisinde özel güçleri olan bir kadına hayat verecek.

Şengül Boybaş’ın kaleme aldığı Dünyanın Uyanışı isimli eserden esinlenilerek oluşturulan dizide Atiye’nin mistik hikayesi konu alınıyor.

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile birlikte İstanbul’da mutlu bir hayat sürmekteyken Göbeklitepe’de yapılan bir keşif hayatını değiştirir. Bölgede kazı yöneticisi arkeolog Erhan, Atiye ve Göbeklitepe arasındaki mistik bağı gözler önüne serecek bir sembolü keşfeder. Atiye ise bu renkli maceranın içerisine atılacak antik tapınakta geçmişini araştırmaya başlar.

Gizem perdesi aralanmaya başladıkça Atiye esrarengiz olaylarla karşılaşır ve yaşanan hadiseler Atiye’nin geçmişi ve geleceği, gerçek ve ruhani arasındaki her şeyi sorgulatır.