FoxTV'nin en beğenilen dizilerinden biri olan Kadın'da Bahar karakterine hayat veren Özge Özpirinçci Instagram'dan yaptığı "Hoşçakal" paylaşımıyla konuşuluyor.

Mesajı görenler Kadın dizisinin Bahar'ının diziye veda mesajı verdiğini düşündü. Ancak gerçek öyle değildi.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ'NİN YENİ DİZİSİ

Kadın dizisinin yanında yeni bir diziye başlayan Özpirinçci "Biz Böyleyiz" setinden paylaştığı fotoğrafta "Hoşçakal Efsun. Paydos" dedi. Yeni dizide Efsun karakterine hayat veriyorduve mesaj da bu diziye yönelikti.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KİMDİR?

33 yaşındaki Özge Özpirinçci,1 Nisan 1986'da İstanbul'da doğdu.

İlkokul ve ortaokulu İstanbul'da okuyan Özpirinçci, lise eğitiminiAFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde aldı.

CESARETİN VAR MI AŞKA VE KAVAK YELLERİ İLE TANINDI

Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.

Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynadı.

Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmaktaydı. Bu dizide beş bölüm oynadı.

MELEKLER KORUSUN DİZİSİNDE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYDİ

Duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü.

Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli'nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.

Ayrıca 2010 'da yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından Kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.

ROL ALDIĞI DİĞER FİLM VE DİZİLER

Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.

ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.

Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır.. 2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. 29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42.Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

12 Nisan 2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardır. 2013 yılında karşılıklı karar vererek ayrılmışlardır.

OYNADIĞI REKLAMLAR

2008 -Eti Browni

2008 -Cornetto

2009- Coca-Cola

2009 - Turkcell

2011 -Vestel

2015 -Coca-Cola Zero