Kütük ve Dal aileleri, bir evlilik vesilesiyle yeniden karşı karşıya geliyor. Kalk Gidelim’in yayınlanan son bölüm fragmanında; Seyfettin ve Sevda, Meryem’le dünür olmak istemezler. Bu arada Hacı Hüseyin, çocuklarına bir oyun kurmaktadır. İşte Kalk Gidelim’in son bölümü…

KALK GİDELİM 85. BÖLÜM ÖZETİ

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Kalk Gidelim izleyenleri kahkahalara boğuyor. Cumartesi akşamları ekranlara gelen dizi renkli anlara sahne oluyor. 85. Bölüm fragmanında; Behice, kitabın arasından düşen resmin Şerif’e ait olduğunu anlar ve hesap sormaya gider. Şerif de işi olduğu gibi yalan söylemeden anlatır.

Dal ve kütük aileleri bir evlilik olayıyla tekrar sınanırlar. Seyfettin ve Sevda, Meryem ile dünür olmamak için ellerinden geleni yapacaklardır. Seyfettin kayınbabasından kurtulacağı için mutludur ancak hiçbir şey istediği gibi yolunda gitmemektedir. Mustafa Ali yeniden zengin olmanın hayallerini kurmaktadır. Kardeşleri Seyfettin’i de İkna edip köyden gitmeye karar vermişlerdir. Babalarıyla konuşacaklardır.

KALK GİDELİM TÜM BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYIN

Şakir ise futbolcu sattığı için para kazanmıştır. Erkek arkadaşlarına bir tekne turu attırmayı teklif eder. Buna Dudu, Duru, Badegül ve Yıldız itiraz ederler. Çiçekçi kız olayından sonra köyde kimse Ercan’a güvenmez. O da kendince eskisi gibi sevilmek için elinden geleni yapacaktır. Hacı Hüseyin çocuklarının gafletlerinden dönmesi için onlara bir oyun kurmaktadır. Mustafa Ali ise babasının takdirini kazanmak için her yolu denemektedir.

Zaman daraldıkça Mustafa Ali, eşi Nurcan ve çocukları, başta burada asla yaşanmaz dedikleri köyü giderek sevmeye başlamışlardır. Babaanne ve dede sevgisinin sıcaklığını doğayla iç içe olmanın huzuruna varacaklardır, beraber emek vererek sürdükleri toprağın filizlendiğini görüp, sevginin ve dostluğun parayla satın alınamayacağını farkına varacaklardır.

Kalk Gidelim 85. bölüm fragmanı