Daha evvel birçok projede karşımıza çıkan Uğur Aslan, Kuruluş Osman’da Nizamettin karakterine hayat veriyor. Dizinin başlamasıyla da karakterlerin hayat hikâyeleri sorgulanıyor. Peki Uğur Aslan kimdir, nerelidir ve hangi rollerde oynamıştır? Gelişmeler haberimizde…

UĞUR ASLAN KİMDİR?

Uğur Aslan, 9 Şubat 1972 tarihinde Hatay’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana-Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Oyunculuğa ilk olarak tiyatro oynayarak başlamış olan Uğur Aslan, ‘Keşanlı Ali Destanı’ ve ‘Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı’ gibi tiyatro oyunlarında oynamıştır.

Tiyatro oyunculuğundan sonra dizi hayatı başlamıştır Uğur Aslan’ın. 2008 yılında oyunculuğa adım atan Uğur Aslan, Aile Reisi, Yer Gök Aşk ve Kayıp dizilerinde rol almıştır. Star Tv'de yayınlanan, başrollerini Neslihan Atagül ve Burak Özçivit'in canlandırdığı ‘Kara Sevda’ dizisinin kadrosunda da yer aldı. Burada da Zehir karakterini canlandırmış ve izleyicinin dikkatini çekmiştir.

Geçmiş yıllarda pek çok dizide oynayan başarılı oyuncu Uğur Aslan şimdilerde Kuruluş Osman dizisinin Nizamettin karakterini canlandırmaktadır.

OYNADIĞI DİZİLER

· Siyah Beyaz Aşk,

· Kara Sevda,

· Karadayı,

· Kayıp,

· Yer Gök Aşk,

· Derdest,

· Aile Reisi.