Yaşamayanlar dizisinin ilk bölümü 'Cesaretimiz Takdir Edilecek' izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Yaşamayanlar ne zamanbaşlıyor? sorusunun yanıtı diziseverler tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor.Blu TV'de yayınlanacak olan ilk Türk vampir dizisi Yaşamayanlar ilk fragmanı kanal tarafından internette paylaşıldı. Haberimizde Blu TV'nin vampir dizisi hakkında merak ettiklerinizi bulabilir Yaşamayanlar ilk bölüm izlemek için detaydaki linke tıklayabilirsiniz.

Başrollerini Kerem Bursin, Elçin Sangu, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç gibi isimlerin paylaştığı Yaşamayanlar ilk bölüm izleyici tarafından heyecanla bekleniyor. Dizinin ilk bölümü Cesaretimiz Takdir Edilecek ası ile izzleyici karşısına gelecek.

Yaşamayanlar dizisinin yönetmenliğini Alphan Eşeli üstleniyor. Dizinin senaryosunu ise Şamil Yılmaz kaleme alıyor. İşte, Türk yapımı vampir dizisi Yaşamayanlar ilk bölüm fragmanı...

YAŞAMAYANLAR KONUSU NE?

Mia, kendisini vampire dönüştüren Dmitry’yi öldürüp yeniden insan olmak için İstanbul’a gelir. Fakat kadim şehir İstanbul’un onun için başka planları vardır. Mia kendisini iyiyle kötünün, aşkla nefretin, yaşamla ölümün birbirlerine dönüştüğü soluk soluğa bir hikayenin tam merkezinde bulur. Bu hikayede ona eşlik edenlerse karanlık ve çekici Karmen, geçmişinde büyük bir sır barındıran savaşçı Numel ve İstanbul’un kenar mahallelerinde vampirlere karşı direnen avcılardır. Hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia'nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağıdır.

YAŞAMAYANLAR İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN ( Dizi yayınlandığı an ilk bölümü izleyebilirsiniz)

YAŞAMAYANLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yaşamayanların hikayesi İstanbul'da geçiyor. Merakla beklenen vampir dizisi Yaşamayanlar yayın tarihi6 Eylül perşembe günü olarak açıklandı.

YAŞAMAYANLAR OYUNCULARI KİMLER?

Elçin Sangu (Mia)

Kerem Bursin (Dmitry)

Birkan Sokullu (Numel)

Selma Ergeç (Karmen)

Efecan Şenolsun (Sercan)

Nilperi Şahinkaya (Melisa)

Türkü Turan (Zehra)

İpek Tenolcay (Mari)

Oral Özer (Yavuz)

Elit İşcan (Ayşe)

Edip Tepeli (Şişman)

Hazal Türesan (Yisa)

Selahattin Ergün (Selo)

Erdeniz Kurucan (Turgut)

'YAŞAMAYANLAR'DA DİKKAT ÇEKEN DETAY

Hürriyet Kelebek yazarı Onur Baştürk,başrollerini Elçin Sangu,Kerem Bürsin,Birkan SokulluveSelma Ergeç'in paylaştığıBluTV'nin yeni vampir dizisi 'Yaşamayanlar' ile ilgili dikkat çeken bir detayı köşesine taşıdı.

Türk vampir dizisi Yaşamayanlar doğal olarak en çok oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor: Kerem Bürsin, Elçin Sangu, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç.

Fragmanı da yayınlanan dizinin esas dikkat çeken yanı ise dizideki karakterlerin isimleri.

Gelen basın bülteninden aynen aktarıyorum:

"164 yaşında genç bir vampir olan Mia (Elçin Sangu), akıl hocası Karmen'in (Selma Ergeç) önderliğinde, aklındaki planı gerçekleştirmek için İstanbul'a gelir.

Amacı kendisini vampire dönüştüren Dmitry'yi (Kerem Bürsin) öldürüp yeniden insan olmaktır. Karanlık geçmişine sırtını dönmüş olan kadim vampir Numel (Birkan Sokullu) bu amaç uğruna Mia ve Karmen'le ittifak kurar."
İsimlere bakınca anlaşılan o ki, aslında dizidekiler Türk vampir değil.

Yurtdışından İstanbul'a gelen konuk yabancı vampirler!

Senaryo gereği mi böyle bir şeye ihtiyaç duyuldu ya da Ahmet, Ayşe, Ali diye vampir ismi olmaz mı denildi; orası muamma.

Ama bu haliyle İstanbul'u fon olarak kullanan bir yabancı vampir dizisi gibi duruyor Yaşamayanlar.

Onun yerine mahallede sıradan bir hayat süren Türk gencinin vampir oluşunu izlemek daha ilginç olmaz mıydı?

Bu noktada akla gelen en orijinal örneklerden biri İran yapımı vampir filmi "A Girl Walks Home Alone at Night".

Orada İranlı bir vampir kızın hikayesi anlatılıyordu.