Tüketici elektroniği alanında dünyanın en önemli etkinliği olan ve her yıl ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen Consumer Electronic Show 2018 yılında da teknoloji gündemine damgasını vuracak.

Bu sene 9-12 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik için kalan günler azaldıkça etkinliğin önemli konuşmacıları da belli olmaya ve etkinliğin bu sene öne çıkacak başlıkları kendini göstermeye başladı.

Bu sene ekinliğin ana konuşmacıları olarak;

Huawei CEO'su Richard Yu, Intel CEO'su Brian Krzanich, Ford CEO'su Jim Hackett, Lyft Kurucu Ortağı veCEO'su John Zimmer, Hulu CEO'su Randy Freer ve Tuner CEO'su John Martin CES 2018'de ayrı ayrı açılış konuşmaları gerçekleştirecek.

Ayrıca etkinlik esnasında Samsung, LG, Sony gibi firmaların da kendi lansmanları ile yeni ürünlerini tanıtmaları bekleniyor.

Bu sene de etkinlikte otomotiv sektörü ön plana çıkan konu başlıklarından birisi olmaya devam edecek. Öte yandan Akıllı Şehirler, Sağlık Teknolojileri, Spor Teknolojileri kendi özel alanlarında ziyaretçilerle buluşacak.

Yapay Zeka, Dronelar, Otonom Sürüş gibi konularda pek çok gösterinin ve yeni ürünün tanıtılması beklenen etkinlikte Karar adına deneyimli gazeteci ve teknoloji yazarı Ahmet Usta etkinliği yerinde takip edecek.