Facebookaldığı son kararlareklampolitikalarında ciddi bir değişikliğe gitti. Şirket, reklam politikasını güncelleyerek 18 yaş altı kullanıcılara silah aksesuarı reklamı göstermeyi yasakladı. Facebook; tabanca kılıfı, kemer aksesuarı gibi ürünlerin reklamlarına yaş sorgusu getirdi. Bu yeni politika 21 Haziranda işler hale gelecek.

Özelliklebireysel silahlanma oranınınen yüksek olduğu ülkelerden biri olanABD‘de, silah düzenlemeleri ve reformları oldukça sık tartışılan bir konu. ABD merkezliFacebook, silahlanma tartışmaları sürerkendevrim gibi bir kararaldı. Sosyal medya devi, silah içerikli reklamlarıbundan sonra barındırmayacağınıaçıkladı.

Bu açıklamayla beraber silah içerikli satış yapan reklam verenler artık Facebook’a bu tarz içerikleri koyamayacak.Geçtiğimiz gün Facebook tarafından yapılan açıklamada,doğrudan silah satışını destekleyenreklamların tamamenyasaklandığıancaksilah kılıfı ve silah kemerlerigibi çeşitli aksesurların ise sadece18 yaşın üstündekikullanıcılara gösterileceği ifade edildi.

Son dönemlerdekiFloridaveTeksas‘ta gerçekleşenokul katliamlarındansonra böyle bir karar alan Facebook, silah satıcılarının bir andahedefindekişirket oldu.