Türkiye’nin yüzde 100 yerli cep telefonu markası General Mobile yeni fabrikası ile gündemde. Merak edenler için 'General Mobile yerli cep telefonu fabrikası nerede?' ve 'General Mobile fabrikası ne zaman kuruldu?' sorularının yanıtını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

General Mobile'dan yapılan açıklamaya göre artık yerli cep telefonunun ürtimide Türkiye'de olacak.General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman'dan yüzde yüz yerli cep telefonu için önemli açıklamalar geldi. İşteGeneral Mobile'in yerli cep telefonu fabrikası açıklamaları ve tüm detaylar...

General Mobile, yeni fabrika yatırımı ile bu yıl 155 milyon TL'lik ihracat hedeflerken, faaliyette olduğu ülke sayısını da 45'e çıkaracak.Türkiye’nin en çok tercih edilen akıllı telefon markasından General Mobile, Türkiye’de açtığı yıllık 2,5 milyon adet üretim kapasiteli fabrikası faaliyete geçti. Artık cep telefonu Türkiye'de üretilecek.

General Mobile’ın yıllık 2,5 milyon adet üretim kapasiteli yeni fabrikası faaliyete geçti.

General Mobile'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin yüzde 100 yerli cep telefonu markası General Mobile, 33 ülkede gerçekleştirdiği büyüme ve yatırımların yanı sıra Türkiye’ye de değer katmaya devam ediyor.

Marka stratejisi, operasyonu, tasarımı, Ar-Ge ve üretim tesisleri Türkiye’den yönetilen General Mobile, 100 milyon TL'lik yeni fabrika yatırımı ile birlikte Türkiye’nin en büyük yerli cep telefonu fabrikasını üretime kazandırmış oldu.

33 ülkede faaliyet gösteren ve 2018 sonunda toplamda 45 ülkede olmayı hedefleyen General Mobile, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile de dikkati çekiyor. Söz konusu fabrika yatırımıyla yüzde 100 Türk markası olan General Mobile'ın, Ar-Ge merkezi ve operasyon yönetiminin ardından üretimi de Türkiye’de olacak.

"HEDEFİMİZ, 45 ÜLKEDE 4,4 MİLYON CEP TELEFONU ÜRETMEK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, General Mobile'ın ihracatla büyüyen bir marka olduğunu belirterek, Türkiye'nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolunun öz kaynaklarıyla teknoloji geliştirmekten ve ihraç etmekten geçtiğini vurguladı.

Yaman, şunları kaydetti:

"Bunun yaratacağı katma değer, Türkiye'nin gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45'e çıkararak 4,4 milyon adet üretim yapmak olacak.

2017 yılında toplam satışımızın yüzde 16'sı ihracat yolu ile oldu. Yeni fabrika yatırımımızla bu oranı 2018 sonunda yüzde 20'ye çıkartmayı planlıyoruz. 2017 yılında ihracat ciromuz 75 milyon liraydı. 2018 sonu itibarıyla ihracat hedefimiz ise 155 milyon lira. Yeni üretim üssümüzde artan üretim kapasitemizle, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da ihracatımızı güçlendireceğiz."

GENERAL MOBİLE HANGİ ÜLKELERDE?

General Mobile ; 2015 yılında Android One programına dahil olduktan sonra 2016 yılında lanse ettikleri GM 5 ve GM 5 Plus ve son olarak 2017 yılında lanse ettikleri GM 6 modelleri ile kısa zamanda yurt içinde ve yurt dışında yakaladığı başarılı satış rakamları ve olumlu kullanıcı dönüşlerinin ardından İtalya ve Malezya’da da tüketicileri ile buluşuyor.

Avrupa’da

Hollanda, Moldova, Arnavutluk, Sırbistan, Yunanistan, Hırvatistan, Bosna Hersek, Kıbrıs, Lüksemburg, Belçika, Belarus, Karadağ, Slovenya, Almanya, Fransa, Romanya ve İtalya’da.
Asya’da

Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Özbekistan, Afganistan, Nepal ve Malezya’da.

Orta Doğu’da

Irak, Birleşik Arap Emirleri’nde.

Afrika’da

Tunus, Kenya, Gana’da

İtalya pazarında Leali SRL distribütör firmasıyla yapılan iş birliği neticesinde GM 5 Plus 249 €’dan, GM 6 ise 179€’dan satışa sunuldu. Tüketiciler bu yıl içinde öncelikle Auchan, Expert, Trony ve Carrefour mağazalarında sonrasında tüm zincir mağazalarda General Mobile ürülerine ulaşabilecek.

Malezya’da ise KWS distribütör firmasıyla yapılan iş birliği ile de GM 5 Plus 899 RM’den satışa sunuldu.