Bir grup gazeteciyle bir araya gelen TBD Başkanı Rahmi Aktepe, şehit yakını ve gazi dernekleri ile irtibata geçtiklerini oradan yönlendirilecek çocukları eğitime alacaklarını ifade etti.

PERİYODİK OLARAK EĞİTİLECEKLER

Aktepe, "Burada belirli eğitim kademeleri var. Biz başlangıç seviyesini yılsonundaki Bilişim Kurultayı'nda yapacağız. Daha sonra kurumsal olarak derneğimizde bunun başlangıç, orta ve ileri seviye eğitimlerini periyodik olarak yaparak eğitim vereceğiz" diye konuştu.

İLK EĞİTİM ARALIK AYINDA

Devletin belirli kademelerinde hem engelli hem de şehit ve gazi çocuklarına bazı haklar verildiğini aktaran Aktepe, "Bu insanları mesleki yeterlilik açısından daha nitelikli hale getirmek istiyoruz. Masrafların bir kısmını biz, bir kısmını sponsorluklardan karşılayacağız. Aralık ayında ilk eğitimimizi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

AİLELER BİLGİLENDİRİLECEK

Online ortamdaki çocuk istismarı konusunda da proje geliştirdiklerini söyleyen Aktepe, "Ankara Üniversitesi'nden Betül Ulukol Hoca'yla çalışıyoruz" dedi. Çocuk istismarı konusunda bir eğitim programı hazırladıklarını aktaran Aktepe, "Hem ebeveynlere hem de çocuklarla irtibatlı profesyonellere istismar olduğunda başvuracağı kişilere yönelik özel bir eğitim programı hazırlıyoruz" dedi.