Whatsapp'ta özel dosyalarını Google Drive'da yedekleyenlere kötü haber geldi.Whatsapp12 Kasım 2018 tarihinden itibaren uçtan uca şifreleme sistemini Google Drive dosyaları için kullanılmayacağını duyurdu. PekiWhatsapp'taki özel dosyaların Google Drive'da yedeklenmesinde uçtan uca koruma sisteminin kullanılmaması ne anlama geliyor? İşteözeldosyalarınıGoogle Drive'da yedekleyenleri bekleyen tehlike...

WhatsApp, 12 Kasım’dan itibaren Drive’da saklanan mesajlar ve medya dosyaları artık uçtan uca şifrelemenin kullanılamayacağını belirtti. Bu durumDrive’daki yedeklerinizin kötü niyetli kişilerin elinegeçebileceği anlamına geliyor.

Whatsapp'ta özellikle Android kullanıcılarının faydalanabileceği dosyaların sınırsız bir şekilde Google Drive'a yedeklenmesi yapılıyordu. Uçtan uca koruma sisteminin Google Drive'daki yedekler için çalışmamasıWhatsapp kullanıcılarını üzdü.Ayrıca, Google’ın bir yıldan uzun bir süredir güncellemeyen WhatsApp yedeklerini sileceğini tekrar hatırlatmak isteriz.

iPhone ve iPad sahipleri ise bu değişiklikten etkinlemeyecek. Zira, iOS cihazlarda WhatsApp verileri iCloud’a yedeklendiği için herhangi bir problem bulunmuyor.

Whatsapp NEDİR?

Whatsapp sizeinternetüzerinden mesajlaşma, video yollama, ses kaydı yollama, resim yollama gibi özellikler sunar. Whatsapp'ı "Messenger" gibi programlardan ayıran özelliğiyse verdiği servislerdekiarkadaşlistenizi değil, telefon rehberinizi kullanıyor olması. Whatsapp'ın önemli özelliklerinden biride servisin bilgisayarlarımızda kullandığımız anlıksohbetservislerinden farkı, sürekli açık olması.

WhatsApp UYGULAMASI HANGİ TEKLEFONLARA YÜKLENİR?

Android, BlackBerry,iphoneve Nokia’nın Akıllı Telefonlarına yüklenebilmektedir.