Back To Top
2 Milyar TL'lik Ankapark'a haciz

2 Milyar TL'lik Ankapark'a haciz

 - Son Güncelleme: 19.09.2019 Perşembe 11:44
2 Milyar TL\'lik Ankapark\'a haciz
- A +

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 'en büyük hayalim dediği, maliyeti 2 Milyar TL'ye mal olan Ankapark projesine haciz geldi. Tematik parkı yöneten şirketin çok sayıda malına el konuldu.

Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yapımına başlanan, 2 milyar TL maliyete sahip olan ve Atatürk Orman Çiftliği'ne hukuksuz olarak yapıldığı belirtilen Ankapark’a haciz geldi.

Birgün'den İsmail Şimşek’in haberine göre, Gökçek'in görevden ayrılmasından sonra önce atıl durumda kalan ancak daha sonra işletme hakkı altıncı ihalede GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu'na verilen Ankapark’ta haciz işlemi yürütüldüğü öğrenildi.

ONLARCA ÇEK KARŞILIKSIZ ÇIKTI

Şirket tarafından Ankapark’a ürün ve mal servisi yapan esnafa verilen onlarca çekin karşılıksız çıkması sonrasında esnaf haciz yoluna gitti. Avrupa’nın en büyük tematik parkı olma iddiasına sahip Ankapark’ta başta bilgisayarlar olmak üzere, taşınabilecek malların büyük çoğunluğu haciz yoluyla alınmaya başlandı.

Ankara esnafına yaklaşık 5 milyon TL borcu olduğu bildirilen şirketin bu parayı ödeyemeyecek durumda olduğu, tematik parkın işletmesinden de zarar ettiği için hacizden başka bir yol kalmadığı dile getirildi.

ANKARA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN