Back To Top
2018 AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi ne zaman açıklanacak?

2018 AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi ne zaman açıklanacak?

2018 AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi ne zaman açıklanacak?
- A +

2018 AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi ne zaman açıklanacak? 8-9 Aralık tarihinde AÖL 1. dönem sınavına giren öğrenciler şimdi de AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi için bekliyor. Gözler MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Peki, 2018 AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Binlerce öğrencinin gözü kulağı 2018 AÖL 1.dönem sınav sonuçları için MEB'den gelecek açıklamada. Sınav sonuçlarına göre mezun olacak ya da kredisini yükseletecek öğrenciler bir yandan da sınav sonuları ve cevaplarını görüntülemek istiyor. AÖL öğrencileri 2018 AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihini merakla bekliyor. 2018 AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi ne zaman açıklanacak? Tüm detaylar haberimizde...

Binlerce öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2018 - 2019 AÖL 1.dönem sınavına girdi. MEB - 08 Aralık cumartesi ve 09 Aralık pazar günü AÖL 1.dönem sınavını düzenlendi. Açık Lise okuyan öğrenciler şimdide gözünü sonuçlara çevirdi. Peki Açıköğretim Fakültesi birinci dönem sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

AÖL SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

8-9 Aralık'ta gerçekleştirilen AÖL sınavını soruları ve cevapları henüz yayınlanmadı. Konu ile ilgili bir açıklama yapıldığında haberimizin içeriğinde yer alacak.

18-12/13/aof_acikogretim_bahar_donemi_sinav_takvimi_belli_oldu_2018_1519996880_1581.jpg

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL 1. dönem sınavına katılan öğrenciler sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Fakat MEB tarafından iş takvimi güncellemesi yapıldığı ve sistemde iş takviminin yer almadığı için sonuçların açıklanacağı tarih konusunda bir bilgi bulunmuyor. MEB yeni iş takvimini yayınladığında sonuç tarihi de belli olacak ve haberimizin içeriğinde yer alacak.

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

AÖL 1.dönem sınav sonuçlarınızı AÖL sistemine kullanıcı adınız ve şifreniz ile girip "sınav sonuçları" kısmından öğrenebilirsiniz. Dönem dersleri kısmından da önceki bütün sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca Alo 147 çağrı merkezini arayarak ta sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

AÖL SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınavlar yapıldıktan sonra cevap kağıtları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmaktadır ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır.

Not: Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

2017/4 DÖNEM MEZUNLARININ DİPLOMALARI GÖNDERİLDİ

MEB tarafından yapılan açıklamada, 2017/4 ek sınav döneminde mezun olan öğrencilerin diplomalarının Halk Eğitim Merkezlerine gönderildiği bildirildi.

SINAV GÜNÜ HANGİ BELGELER ALINMALI?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrenciler geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklar. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayın.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NE KİMLER BAŞVURABİLİR

a) İlköğretim Okulu/ortaokul mezunu olanlar,
b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar,
c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da yurt dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden veya Eğitim Müşavirliklerinden yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi olanlar başvurabilir.

TOPLAM KAÇ KREDİ İLE MEZUN OLUNUR?

Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmek için en az 192 kredi alınması gerekir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN