Back To Top
2018 AÖL sınav sonuçları tıkla öğren | MEB Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları sorgulama ekranı

2018 AÖL sınav sonuçları tıkla öğren | MEB Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları sorgulama ekranı

2018 AÖL sınav sonuçları tıkla öğren | MEB Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları sorgulama ekranı
- A +

Haberimizden AÖL sınav sonuçlarına ulaşabilir konu hakkında son dakika duyurularını takip edebilirsiniz. 2018 AÖL sınav sonuçlarına haber detaydaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Mili Eğitim Bakanlığı tarafından 7- 8 Temmuz tarihinde üç oturum olarak yapılan AÖL üçüncü dönem sınavının sonuçları açıklandı. İşte tüm ayrıntılarıyla MEB AÖL sınav sonuçları ve konu hakkında yapılan açıklamalar...

2018 AÖL sınav sonuçları bu gün açıklandı. Haberimizin devamındaki linke tıklayarak AÖL sonuçlarını öğrenebilirsiniz. MEB tarafından yapılan son dakika açıklamaları sizler için derledik. İşte Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları sorgulama ekranı ve yeni gelişmeler...

2018 AÖL sınav sonuçları ve merak ettiğiniz detayları sayfamızdan takip edebilirsiniz. Sınava giren öğrencilerin Açık Öğretim Lise sınav sonuçlarını merak ediyor. 7- 8 Temmuz tarihinde üç oturum olarak yapılan AÖLsınavının sonuçları öğrenciler ve veliler tarafından arama motorlarında aranıyor. MEB tarafından yapılan sınava ilişkin son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor.  Öğrenciler heyecanla MEB Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları ekranını ziyaret ediyor. Siz de haberimizden AÖL sınav sonuçları ekranına ulaşabilir sonuçları TC kimlik no ve öğrenci numaranızla açıklandığı andan itibaren görebilirsiniz. İşte AÖL öğrenci giriş ekranı ve 2018 AÖL sınav sonuçları hakkında tüm son dakika gelişmeleri ve sonuç duyuruları ayrıntıları...

Eğitim hayatına Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) devam eden on binlerce öğrencininbeklediği AÖL üçüncü dönem sınavı sonuçları 31 Temmuz salı günü açıklandı. Sonuçlar  MEB tarafından öğrencilerin erişimine açıldı. Adaylar kendilerine ait sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx" adresi üzerinden sorgulayabilecek. 

AÖL SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN...

AÖL SINAV SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR? 

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen AÖL üçüncü dönem sınavlarının ardından binlerce adayın gözü AÖL sınav sonuçları açıklamasına çevrilmişti. Beklenen haber geldi heyecanla beklenen sonuçlar adayların erişimine açıldı. Bakanlık yaptığı açıklamada; "07- 08 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen 2017/3.dönem sınav sonuçları açıklanmıştır. 

AÖL PUAN SİSTEMİ

AÖL ders geçme notu son değişikliklerle birlikte 45'ten 50'ye çıkarılmıştır. AÖL sınavından 50 alan öğrenci dersi geçer. Öğrenciler için her dersten 20 soru sorulmaktadır. Her sorunun puan değeri 5’tir. MEB 2016-2017 eğitim öğretim döneminde sınavdan geçme puanını 50 olarak belirlemiştir. Öğrenci sınavda 20 sorudan en az 10 soruya “doğru” cevap verdiyse, sınavdan geçmiş demektir.

AÖL SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

AÖL DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

AÖL (AÇIKÖĞRETİM LİSESİ) NEDİR?

Öncelikle eğitim herkes için 4 yıllıktır. 2005 itibariyle liselerin 4 yıla çıkarılmasıyla önce örgün liselerde, 2008-2009 itibariyle de Açık Öğretim Lisesi'nde eğitim tamamen 4 yıla çıkarılmıştır. Dolayısıyla eskiden Açık Lise'de veya örgün okullarda 3 yıllık okuyan bir öğrenci Açık Lise'de 4 yıllık sisteme tabi olacaktır. Açık Öğretim Lisesi 2009-2010 eğitim yılına kadar normal liseler gibi 4 senede bitirilebilirken, bakanlığın o dönem çıkardığı bir yönetmelikle Ocak ve Mayıs sınavına ek olarak 3. bir sınav yapılmaya başlanmış ve Temmuz ayında yapılan bu sınavlarla birlikte, yeni başlayan bir öğrenciye liseyi 2.5 yılda bitirebilme şansı doğmuştur.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN