Back To Top
2018 DGS tercihleri nasıl yapılır? ÖSYM DGS tercih kılavuzu pdf indir

2018 DGS tercihleri nasıl yapılır? ÖSYM DGS tercih kılavuzu pdf indir

2018 DGS tercihleri nasıl yapılır? ÖSYM DGS tercih kılavuzu pdf indir
- A +

DGS tercihleri başlıyor! ÖSYM tarafından alınacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih başvurularının nasıl yapılacağını ve başvuru kılavuzu pdf indirme sayfasını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. DGS tercihleri hakkındaki tüm detayları sayfamızdan görebilir, başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

DGS tercih başvuruları nasıl yapılır? 2018 DGS tercih kılavuzu pdf dosyası indirme ekranını haberimizden görebilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleriyle ilgili duyuru yayınladı. 7 Eylül'de başlayacak olan DGS tercih başvurularının nasıl yapılacağını ve tercih kılavuzu pdf dosyası indirme işlemlerini yazımızda detaylı olarak sizlerle paylşaıyoruz. İşte 2018 DGS tercihleri hakkında merak edilen tüm detaylar.

ÖSYM'DEN YAPILAN DGS TERCİH DUYURUSU

2018-DGS: Tercihlerin Alınması: 2018 DGS tercih işlemleri, 07 Eylül 2018 tarihinde başlayacak, 14 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Adayların tercihlerini yapmadan önce Ek’te yer alan kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Adaylara saygıyla duyurulur.

2018 DGS TERCİH KILAVUZU PDF İNDİRMEK İÇİN TIKLA

DGS TERCİH BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLA

2018 DGS TERCİHLERİ BAŞLIYOR

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yürütülecektir. Bu metin, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili olarak yerleştirme esaslarını kapsamaktadır. Yerleştirme işleminde bu bilgiler ile birlikte, 2018-DGS Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır.

Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Tercih işlemleri 7-14 Eylül 2018 tarihleri arasında olacaktır. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak İnternet aracılığıyla elektronik ortamda yapacaklardır. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tablolardan yararlanmaları gerekmektedir. Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri Tablo-2’de verilmiştir. Tablo-2 üç bölümden oluşmaktadır. Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2’nin tüm bölümlerinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Açık öğretim lisans programlarına yerleştirme yapılabilmesi için bu programların da tercih listesinde yer alması zorunludur. Adayların, tercihlerini sadece bu tablolarda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak Tablo-1’deki lisans programlarından yapmaları gerekmektedir. Tablo-2’nin bölümlerinde mezun olunacak/olunan ön lisans alanı bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersizdir. Tercih süresi içinde tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere işlem yapılmayacaktır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN