Back To Top
2018 KYK yurt başvuru sonuçları | KYK yurt başvuru sonuç sorgulama yap

2018 KYK yurt başvuru sonuçları | KYK yurt başvuru sonuç sorgulama yap

 - Son Güncelleme: 13.09.2018 Perşembe 08:00
2018 KYK yurt başvuru sonuçları | KYK yurt başvuru sonuç sorgulama yap
- A +

KYK yurt başvuru sonuçlarını merak eden öğrencilerin beklediği haber geldi. KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı! KYK yurt başvuru sonuç sorgulama yapmak isteyen binlerce öğrenci internet başına geçti. 3-10 Eylül tarihleri arasında başvurularını yapan öğrenviler şimdi KYK yurt başvuru sonuç sorgulama yaparak bir KYK yurduna yerleşip yerleşmediklerini öğreniyorlar. KYK yurt başvuru sonuçları ve KYK yurt başvuru sonuç sorgulama ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde...

KYK yurt başvuru sonuçları binlerce öğrenvi tarafından merakla bekleniyordu. Üniversite öğrencilerinin merakla beklediği haber akşam saatlerinde geldi. KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Duyurunun ardından binlerce öğrenvi bir KYK yurduna yerleşip yerleşmediğini öğrenmek için KYK yurt başvuru sonuç sorgulama yapıyor. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları nasıl sorgulanır? KYK yurt başvuru sonuçları ve diğer detayları haberimizde bulabilirsiniz.

18-09/12/yurt.jpg

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında barınma talebinde bulunan öğrencilerin KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. 3-10 Eylül tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden başvurularını tamamlayan öğrenciler, sonuçların açıklanmasının ardından, yoğun şekilde sorgulama yapmaya başladı.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na (GSB) bağlı KYK, her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilere barınma desteği vermeye devam ediyor. 2018 yılında ilk kez üniversiteye yerleşen ve eğitim alacakları şehirlerdeki KYK yurtlarının barınma imkanlarından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuru yaptığı KYK yurtları için sonuçlar, üniversiteli adaylarının erişimine açıldı. İşte, KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama sayfası.

2018 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. KYK'dan yapılan açıklamaya göre, yurtlarda kalabilmek için yapılan başvuru sonuçları, kurumun resmi web sitesi https://sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

KAYIT ÜCRETİ NEREYE ÖDENECEK?

İlk kayıt ücretleri, Ziraat Bankası üzerinden ödenecek. Yurt hakkı kazanan öğrenciler, kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası şubelerinden, ATM'lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alan "e-ödeme" ekranından ilk kayıt ücretini ödeyebilecek.

KAYITLAR E DEVLET'TEN YAPILACAK


İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-devlet şifresi ile "turkiye.gov.tr" adresi üzerinden yurt kayıt işlemleri linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayacak. Öğrencilerin kayıt işlemi için yurdun olduğu şehre gidip başvurma zorunluluğu olmayacak.

YURTLARIN AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU


Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Resmî Twitter Hesabı'ndan yapılan açıklamaya göre yurtlar, 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren açılarak hizmet vermeye devam edecek. Kurumun hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "Gençler! Sizler için 7/24 çalışıyoruz. Gerçekleştirilen yeni düzenleme ile huzur, güven ve konforunuz için #KYKYurtları17EylüldeAçılıyor"

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN