Back To Top
2019 AÖL kayıt yenileme ne zaman yapılır? Açıköğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme tarihi...

2019 AÖL kayıt yenileme ne zaman yapılır? Açıköğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme tarihi...

2019 AÖL kayıt yenileme ne zaman yapılır? Açıköğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme tarihi...
- A +

2019 AÖL kayıt yenileme ne zaman yapılır? Açıköğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme tarihi ve kayıt yenilerken nelere dikkat edileceğinin detayları haberimizde. Açıköğretim Lisesi örgün eğitim göremeyen öğrencilerin devam ettiği okuldur. MEB tarafından erişime sunulan Açıköğretim Lisesi iş takvimine göre AÖL 3. dönem kayıt yenileme tarihi ve sınavların ne zaman yapılacağına dair detaylar...

2019 AÖL kayıt yenileme ne zaman yapılacağı ve sınav tarihleri haberimizde. Açıköğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Ülkemizde Açıköğretim Lisesi 1992 yılından beri eğitim alanında okula gidemeyen öğrencilere destek oluyor. Açık Öğretim Lisesinde her sınav döneminden sonra yeni dönem için kayıt yenilenmesi gerekiyor. Kayıt yenileme yaptırmayan öğrenciler bir sonraki dönemin sınavlarına girme hakkı elde edemezler. Kayıt yenileme işlemi yaptıracak öğrencilerden durumu silik, donuk veya Aktif olan öğrenciler kayıt işlemlerini yaptırabilirler. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar başlayacak olan III. Dönem sınavlarına katılamaz ve kredilerini tamamlama fırsatını kaçırmış olurlar. İşte 2019 AÖL  3. dönem kayıt yenileme ile ilgili merak edilenler...

19-04/16/aol-kayit-yenileme.jpg

AÖL 3 DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILIR?

Açık Öğretim Lisesi 2018-2019 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 9 Ocak 2019 ile 6 Şubat 2019 tarihleri arasında yapıldı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri 2 Mayıs 2019 – 14 Mayıs 2019tarihleri arasında yapılacak.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri 21 Ağustos 2019 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ İÇİN KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur.

Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

Kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ise, il ve İlçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla yapılmaktadır.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN