Back To Top
2019 DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme sonuçları için son dakika açıklaması

2019 DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme sonuçları için son dakika açıklaması

2019 DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme sonuçları için son dakika açıklaması
- A +

2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıllığa tamamlamak isteyenlerin girdiği DGS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusu, şu sıralar daha çok araştırılmaya başlandı. ÖSYM’den bu yönde gelebilecek son dakika açıklamalarını takip edenler, DGS tercih sonuçlarını takip ediyor. İşte detaylar…

2019 Dikey Geçiş Sınavı ikinci yerleştirme sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 7 Ekim tarihi itibarıyla tamamlanan ek yerleştirme işlemlerinin ardından gözler ÖSYM’den gelebilecek son dakika açıklamalarına çevrildi. Peki DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gelişmeler karar.com’da…

EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

4 yıllık lisans eğitimi veren bir üniversitede eğitim almak isteyenlerin merak içerisinde beklediği DGS ek tercih sonuçları ekim ayı içerisinde açıklanacak. Ek tercih işlemleri, 7 Ekim Pazartesi günü son bulmuştu. Geçen sene 16 Ekim’de tamamlanan DGS ek tercihleri için sonuçlar 26 Ekim’de paylaşılmıştı. Bu bilgiler ışığında DGS ek tercih sonuçlarının 17-18 Ekim tarihlerinde açıklanacağı düşünülüyor.

19-10/12/dgs.jpg

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

DGS ek tercih sonuçları 13-14 Ekim tarihlerinde açıklanırsa, okul kayıtları da 14 Ekim Pazartesi günü alınabilir.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç belgelerinde belirtilen tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

DİĞER GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

GEÇEN SENE 94 BİN ADAY YERLEŞMİŞTİ

DGS ek tercih sonuçlarına göre geçen sene 180 bin 717 aday tercih yapmış, 94 bin 388 aday bir programa yerleşmişti. 35 bin 746 kişilik kontenjan da boş kalmıştı.

94 bin 388 adaydan 65 bin 832'si ise açıköğretim programlarına yerleşirken, 20 bin 86 aday örgün eğitime dâhil oldu. 35 bin 746 kişilik boş kontenjanın 33 bin 818'ini ise açıköğretim programları oluşturdu.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN