Back To Top
2019 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı! 2019-2020 KYK ücretleri ne kadar?

2019 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı! 2019-2020 KYK ücretleri ne kadar?

 - Son Güncelleme: 29.08.2019 Perşembe 11:03
2019 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı! 2019-2020 KYK ücretleri ne kadar?
- A +

2019 KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Binlerce öğrencinin heyecanlı bekleyişi sonuçların açıklanması ile son buldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ilan edilen sonuçların ardından, hangi adayların asil ve hangilerin yedek olacağı kesinlik kazandı. İşte KYK sonuç sorgulama sayfası ve detaylar...

KYK yurt sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü devlet yurdu için başvuruları 19 Ağustos ve 26 Ağustos tarihleri aralığında alınmıştı.

Başvuru sırasında öğrencilerden sosyal ve ekonomik durumlarına ait beyanları istenildi. İşlemlerini gerçekleştiren adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar.

KYK SONUÇLARI AÇIKLANDI

 KYK yurt başvurusu sonuçları açıklandı. Sonuçlara http://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden ulaşılabilir.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI 2019 İÇİN TIKLAYIN

2019 - 2020 KYK ÜCRETLERİ NE KADAR?

*Lisans ve önlisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2019 yılında 500 TL,

*Yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler 2019 yılında 1000 TL,

*Doktora bölümlerinde okuyan öğrenciler 2019 yılında 1500 TL alacak.

KYK BURSUNUN GERİ ÖDEMESİ VAR MI?

Kurum gerekli gördüğü takdirde burs alan öğrencilerin belge veya durumlarını araştırabilir. Araştırma sonucunda öğrencinin belgelerinde veya durumunda gerçeğe aykırı bir hususun tespit edilmesi halinde bursu kesilir. Ödenen bursların tamamı öğrenim kredisi borcuna dönüştürülerek, 18/01/1997 tarihli ve 22881 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliğinde belirlenen esaslara göre tahsil edilir.

Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumundan en az bir yarıyıl uzaklaştırma cezası alanların bursları, ceza aldığı tarih itibariyle kesilir. Verilen disiplin cezasının öğretim kurumunca geç bildirilmesi halinde ise cezanın verildiği tarihten sonra yapılan . Bu tarihten sonra ödenen burs miktarları öğrenim kredisi borcuna dönüştürülerek, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre tahsil edilir.

Öğrenciye burs verilmekte iken, bursun kesilmesini gerektirecek bir durum ortaya çıktığında, bursun kesilmesini gerektiren durumun gerçekleştiği tarih itibariyle bursu kesilir. Bu tarihten sonra ödenen burs miktarları öğrenim kredisi borcuna dönüştürülerek, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre tahsil edilir.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN