Back To Top
2019 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? Başvuru ve sınav takvimi belli oldu

2019 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? Başvuru ve sınav takvimi belli oldu

 - Son Güncelleme: 31.01.2019 Perşembe 09:50
2019 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? Başvuru ve sınav takvimi belli oldu
- A +

MSÜ sınavı ne zaman 2019 yapılacak? MSÜ sınavı nedir? MSÜ sınav başvurusu nasıl yapılır? sorularının cevabı haberimizde. 2019 MSÜ sınava katılacak olan askeri okul öğrenci adayları tarafından arama motorlarında sorgulanan "MSÜ sınavı ne zaman 2019" ve "MSÜ sınavı konuları" ile ilgili detayları araştıran öğrenciler için derledik. 2019 MSÜ başvuruları için ÖSYM tarih bilgisi paylaştı. MSÜ sınav başvurularını kaçırmak istemeyen adaylar ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yapabilecekler. Peki, 2019 MSÜ sınavı ve başvuru tarihleri ne zaman? Milli Savunma Üniversitesi sınavı başvuru tarihleri ve MSÜ detayları haberimde...

Haberimizde "MSÜ sınavı ne zaman 2019 yapılacak?", "MSÜ sınavı nedir?" sorularının yanıtını bulabilirsiniz. Peki MSÜ sınav başvurusu nasıl yapılır? MSÜ fakülte ve yüksekokullarında eğitim almak isteyen öğrenciler msü sınavı sorularını ve msü sınavı konularını araştırıyor. MSÜ başvurularında Harp Okulları için en fazla 20 yaş, Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaş şartı aranıyor olacak. Kısa bir zaman sonra başlayacak olan 2019 MSÜ başvuruları için ÖSYM tarih bilgisi paylaştı. İşte MSÜ sınavı ne zaman 2019 ve MSÜ sınavı başvurusu hakkındaki her şey...

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için tarih araştırmaları sürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan 2019 sınav ve başvuru takvimiyle birlikte, 2019 MSÜ sınavının tarihi belli oldu. 2019'da Milli Savunma Üniversitesi bünyesine katılmak isteyen binlerce askeri öğrenci adayını ilgilendiren haber geçen zamanlarda ÖSYM doğrultu ından ilan edildi. 2019-MSÜ imtihan tarihi ve detayları ÖSYM doğrultu ından adaylarla paylaşıldı. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Adayları amacıyla müracaat zamanı 5 Şubat 2019 tarihinde başlıyor.

19-01/13/msu-sinavi-ne-zaman-2019-yapilacak.jpg

 

BAŞVURU VE SINAV TARİHİ

16 Ocak'ta başlayacak olan sınav başvuruları 27 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Sınav ise 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ)'na katılacak adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar. Sınav ücreti, başvuru hizmeti ücreti yayınlanacak başvuru kılavuzu ile belli olacak.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 MSÜ 7 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olup sonuçlar 26 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak. Sınav giriş yerleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

7 Nisan 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Saat 10.15'te yapılacak ve 135 dakika sürecek sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. 2019 MSÜ Sınava Giriş Yerlerinin sınava 1 hafta kala yayınlanması bekleniyor.

19-01/13/msu-sinavi-nedir.jpg

MSÜ SINAVI NEDİR? 

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak, 31 Temmuz 2016'da kurulan askeri yükseköğretim kurumu MSÜ, gençleri vatan savunmasında hizmet için ve prestijli bir gelecek için yetiştirmeyi hedefliyor. MSÜ, harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitülerden oluşuyor.

Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN