Back To Top
2019 YDS sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM giriş YDS sonuç bilgisi (İlkbahar dönemi sınav sonuçları)

2019 YDS sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM giriş YDS sonuç bilgisi (İlkbahar dönemi sınav sonuçları)

2019 YDS sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM giriş YDS sonuç bilgisi  (İlkbahar dönemi sınav sonuçları)
- A +

2019 YDS sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM giriş YDS sonuç bilgisi ve ilkbahar dönemi sınav sonuçları ile ilgili son açıklamalar haberimizde. 2019 YDS İlkbahar dönemi sınav sonuçları kurumun internet sitesinde erişime açıldı. ÖSYM tarafından 24 Mart pazar günü düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM tarafından 19 Nisan 2019 olarak açıklanmıştı. 11 bin 458 adayın başvurduğu YDS sınav sonuçları ÖSYM öğrenci giriş ekranı ve 2019 YDS sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

ÖSYM giriş YDS sonuç bilgisinin ne zaman güncelleneceği ve ilkbahar dönemi sınav sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz. 2019 YDS sonuçları nasıl öğrenilir? Sonuçlar ne zaman erişime açılacak? 2019 YDS ilkbahar dönemi sınav sonuçları nın açıklanması on binlerce kişi tarafından bekleniyor. YDS sınavına katılan adayların merak ettiği sonuç bilgilerinin 19 Nisan'da ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulması bekleniyor. 24 Mart'ta düzenlenen ve 180 dakika süren Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sınav sonuçlarını haberimizdeki linke tıklayarak sorgulayabilirsiniz. YDS sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin resmi internet adresinden öğrenebilecek. İşte ÖSYM öğrenci giriş ekranı ve YDS sonuç sayfası. 

19-04/17/2019-yds-sonuclari.jpg

2019 YDS İLKBAHAR DÖNEMİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM sınav takvimine göre, 2019 YDS İlkbahar Dönemi sonuçları 19 Nisan'da açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

YDS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN 

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. 

19-04/17/2019-yds-sonuclari-2019.jpg

YABANCI DİL SINAVI - YDS- SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI

24 Mart’ta gerçekleştirilen sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı, sınavdan iki gün sonra, 26 Mart’ta ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanmıştı. Adaylar bu kitapçığı kullanarak verdikleri yanıtları değerlendirmiş ve sınav sonucuyla ilgili ortalama puan hesaplaması yapmışlardı.

YDS SONUÇLARI NASIL BELİRLENİR?

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır. Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır. Test hazırlanmayan dillerde çeviriler, ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesiolarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

2019 YDS sonuçları nasıl öğrenilir? ÖSYM giriş YDS sonuç bilgisi ve ilkbahar dönemi sınav sonuçları ile ilgili son açıklamalar haberimizde. 2019 YDS İlkbahar dönemi sınav sonuçları kurumun internet sitesinde erişime açıldı. ÖSYM tarafından 24 Mart pazar günü düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarının açıklanacağı tarihi  ÖSYM tarafından 19 Nisan 2019 olarak açıklanmıştı. 11 bin 458 adayın başvurduğu YDS sınav sonuçları  ÖSYM öğrenci giriş ekranı ve 2019 YDS sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN