Back To Top
2020 AUZEF final sınav sonuçları açıklandı mı? AUZEF final sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş

2020 AUZEF final sınav sonuçları açıklandı mı? AUZEF final sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş

2020 AUZEF final sınav sonuçları açıklandı mı? AUZEF final sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş
- A +

Üniversite eğitimini açıktan ve uzaktan eğitimle tamamlamak isteyenlerin okuduğu İstanbul Üniversitesi AUZEF’te final sınavları gerçekleşmiş, öğrenciler de değerlendirmelerin tamamlamasını beklemeye başlamıştı. Peki AUZEF final sınav sonuçları açıklandı mı? Tüm bilgiler karar.com’da…

Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde (AUZEF) sürdürenler, yakın zaman önce girdikleri Güz Dönemi final sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Normal şartlarda AUZEF final sınav sonuçları sınavdan 10 gün sonra açıklanır…

2020 AUZEF FİNAL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AUZEF final sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Ancak geçmiş dönemlere bakıldığında; sınavdan sonra 10 gün içerisinde sonuçların açıklandığı görülüyor.

Konuyla ilgili net bilgi belli olur olmaz sayfamızda yer alacak.

20-01/16/auzefjpgg.jpg

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki dersler, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle gerçekleştirilen sınavların değerlendirmesinde yalnızca öğrenci yanıt kâğıtları baz alınır.

Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 tam puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulur.

Bu programlardaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla yüz 40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az yüz 60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan ortaya çıkar.

Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına yüzde 20 ağırlık katsayısı ile etki yapar. Yalnızca bir ara sınavın gerçekleştiği uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi yüzde 20; ara sınavın etkisi yüzde 80 olarak biliniyor.

Derslerin ham başarı puanları şöyledir:

Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60

Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60

Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile gerçekleştirilen sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış yanıtlara bakılmaz; her bir doğru yanıt sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru yanıt sayısından yanlış yanıt sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN