Back To Top
2020 Hac kura sonuçları öğren | Hac kura sonuçları açıklandı

2020 Hac kura sonuçları öğren | Hac kura sonuçları açıklandı

 - Son Güncelleme: 09.01.2020 Perşembe 22:02
2020 Hac kura sonuçları öğren | Hac kura sonuçları açıklandı
- A +

İslamiyet’in 5 farzından biri olan bu ibadeti yerine getirmek isteyenler, 2020 Hac kura sonuçlarını heyecanla bekliyordu. Diyanet tarafından gerçekleştirilen hac kura sonuçlarını öğrenmek için sayfamızı kontrol edebilirsiniz...

Yaklaşık 2 milyon Müslüman’ın başvurduğu 2020 Hac kura sonuçları en çok aranılan konuları arasındaydı. Peki 11 Kasım-13 Aralık tarihlerinde ön kayıtların yapıldığı 2020 Hac kuraları e-Devlet’ten nasıl öğrenilir? Tüm bilgiler karar.com'da…

2020 HAC KURA SONUÇLARI E-DEVLET’TEN NASIL ÖĞRENİLİR?

İsimleri çıkanların kesin Hac kayıt hakkı elde edeceği 2020 Hac kuraları 9 Ocak Perşembe günü belli oldu. 13 Ocak tarihinde kesin kayıt yaptıracak hacı adaylarının ise o tarihe kadar e-Devlet şifresi almaları gerekli. 2020 Hac kura sonuçları e-Devlet üzerinden T.C. Kimlik No ile öğrenilecek.

SAĞLIK SORUNLARI BULUNAN ADAYLAR ERTELEME YAPABİLİYOR

Hac başvurusunu önceden yapmış, hac kuralarında ismi çıkmış ancak sağlık sorunlarının hac ziyaretine izin vermediği adaylar için önemli bir kolaylık bulunuyor. Hasta olan hacı adayı eğer hacca gidemeyecek durumda ise, sağlık durumunu belirten bir heyet raporu ile başvuru yaparsa, kesin kayıt hakkı gelecek yıla ertelenebilecek. Fakat, iki yıl üst üste hacca gidemeyeceğine dair rapor alan hacı adaylarının katsayıları sıfırlanacak.

HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KURA KATSAYISI NASIL BELİRLENİYOR

2009’da uygulanmaya başlanılan katsayılı kura sisteminde hacı adaylarının katsayıları ön kayıt yaptırdıkları tarihten itibaren bekledikleri yılın kendisiyle çarpımıyla hesaplanıyor. Buna göre 2011 yılından bugüne aralıksız kayıt yenileyen hacı adaylarının kuradaki katsayısı 100, bu yıl ilk kez başvuru yapan hacı adaylarının kura katsayısı ise 1 olacak.

İLK KAFİLE 22 HAZİRAN’DA

2020 yılı hac ibadetini yapmak için hacı adaylarının kutsal topraklara yolculukları 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Türkiye’ye dönüşler ise, Kurban Bayramı’ndan yaklaşık bir hafta sonraya denk gelen 6 Ağustos’ta başlayacak ve 2 Eylül’e kadar devam edecek.

20-01/09/hacc-1.jpg

Diyanet İşleri Başkanlığı hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek olan vatandaşlara gerekli bilgileri vermek için özel eğitim ve seminerler düzenleyecek.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN