12.02.2020  12:29

2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Atama takvimi belli oldu

Sağlık Bakanlığı personel atamaları için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den son dakika açıklaması geldi. Toplamda 8 bin 844 kadro için Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme kılavuzunun ne zaman yayınlanacağı belli oldu. İşte 2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi…

+
-

Sağlık Bakanlığı, 8 bin 844 kadro için atama takvimini paylaştı. Sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme kılavuzu bu hafta içerisinde açıklanacak. ÖSYM Başkanı Aygün’ün yaptığı son dakika açıklamasının ardından, ‘’Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman?’’ sorusunun cevabı merak konusu oldu…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada; 8 bin 844 kadro için Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme kılavuzunun bu hafta içerisinde yayınlanacağını duyurdu.

20-02/12/saglik-bakanligi-2.jpeg

Aygün, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "Değerli adaylarımız, #HalisAygünSağlıkçıBekliyor dediniz biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu hafta kılavuzu yayınlayacağız. 14-20 Şubat tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Şimdiden tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim."

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı 2019’da 17 bin 689 personel alımı yapılacağını açıklamıştı. İkiye bölünen atamaların ilki Aralık 2019'da gerçekleşmişti. İlk atama döneminde 8 bin 845 personelin ataması yapılmıştı.

DİĞER HABERLER
TSK, ''Şok dalga saldırıları'' yapıyor
BMGK savaş suçlarına dur demeli
Rejimin üst düzey yetkilisi öldürüldü
Maalesef 1 askerimiz şehit
Seferler iptal edildi
4 partiden ortak bildiri
Erdoğan, Borisov ile görüştü