Back To Top
2020 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

2020 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

2020 YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖKDİL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?
- A +

YÖKDİL sınavının ne zaman yapılacağı sınava girecek olan vatandaşlarımız tarafından merak konusu oldu. Başvurularını tamamlayan adaylar sınav için gün sayıyor. Peki YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

 

Sınava girecek öğrenciler son hazırlıklarını yaptı ve YÖKDİL sınav gününü bekliyor. ÖSYM tarafından düzenlenen sınav İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleşiyor. İşte YÖKDİL sınav tarihi ile ilgili tüm bilgiler…

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

Açılımı Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı olan YÖKDİL, yılda 2 defa ÖSYM tarafından düzenleniyor. YÖKDİL başvuruları 8-16 Ocak tarihleri arasında yapıldı. Geç başvuru tarihi ise 28 Ocak’tı. Başvurularını tamamlayan öğrenciler şimdi sınav tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. YÖKDİL sınavı 1 Mart 2020’de yapılacak.

TÜM BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Sınav 10.15’te başlayacak ve 3 saat sürecek. Sınav sonuçları ise 26 Mart’ta açıklanacak. YÖKDİL sınav sonuçları, sınavın gerçekleştirildiği tarihten itibaren 5 yıl geçerli sayılıyor.

20-02/15/555181078c7cb40ba6af4c21679113dc.jpg

YÖKDİL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

YÖKDİL sınav tarihinin belli olmasına rağmen sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Geçtiğimiz sınavlarla kıyasladığımızda sınav belgelerinin önümüzdeki hafta yayımlanması bekleniyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN