2021 YKS cevap kağıtları yayınlandı mı? İşte aday cevapları görüntüleme sayfası

2021 YKS cevap kağıtları yayınlandı mı? İşte aday cevapları görüntüleme sayfası

26-27 Haziran 2021 günlerinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) cevap kağıtları ve aday cevapları ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet sitesinden erişime açıldı. YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarı 7 Ağustos 2021 gününe kadar görüntülenebilecek. İşte, YKS aday cevap kağıdı sorgulama ekranı...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını açıkladı. 2,3 milyon adayın katıldığı TYT, AYT, YDT sınavları ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle öğrenilebilir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde kabul edilerek ayrıca duyuru yapılmayacak.

2021 YKS ADAY CEVAP KAĞITLARI YAYINLANDI MI?

Üniversiteye giriş sınavı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Temel Yeterlilik (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi'ne (YDT) katılım sağlayan adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve burada yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru yanıtları ais.osym.gov.tr adresinden 10 gün süreyle erişime açıldı.

YKS CEVAP KAĞIDI GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR?

Adaylar, TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve 'Cevap Kağıdı Görüntüleme' ekranını seçerek, sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, aday cevaplarını ve soruların doğru yanıtlarını görebilecek.

Ayrıca adaylar, cevapların ve cevap anahtarının yer aldığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru yanıtı ile ilgili soruya kendilerinin verdiği cevabı inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilecek.

2021 YKS CEVAP KAĞIDI GÖRÜNTÜLEME SAYFASI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN