Back To Top
24. Dönem POMEM sınav sonuçları öğren | 3 bin polis alımı sınav sonuçları açıklandı

24. Dönem POMEM sınav sonuçları öğren | 3 bin polis alımı sınav sonuçları açıklandı

24. Dönem POMEM sınav sonuçları öğren | 3 bin polis alımı sınav sonuçları açıklandı
- A +

2 bin 500 lisans ve 500 ön lisans mezunu kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için gerçekleştirilen 24. POMEM giriş sınav sonuçları erişime açıldı. Adaylar T.C. Kimlik No ve şifreleriyle Polis Akademisi ya da EGM’nin resmî internet sitesi üzerinden POMEM sınav sonuçlarını öğrenebilecek…

 

Toplamda 3 bin öğrencinin girdiği 24. Dönem POMEM sınav sonuçları açıklandı. 2 bin 500 lisans, 500 de ön lisans olmak üzere 3 bin kadın öğrenci adayı için yapılan sınav sonuçları, https://www.egm.gov.tr ve http://www.pa.edu.tr’de...

24. DÖNEM POMEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

‘Güven Masası’ uygulaması için Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2 bin 500 lisans ve 500 ön lisans mezunu olmak üzere toplam 3 bin kadın polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan sınav sonuçları paylaşıldı.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr internet sitesi ve EGM’nin https://www.egm.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifrelerini girerek öğrenebileceklerdir.

19-09/13/pomem.jpg

Sınavı kazanan adayların POMEM’e geçici kaydı esnasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvurmayanların, intibak eğitimi esnasında kendi talebi ile eğitim merkezinden ayrılan ya da ilgili mevzuat kapsamında POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

SINAV SONUCU İÇİN TIKLAYIN (LİSANS)

SINAV SONUCU İÇİN TIKLAYIN (ÖNLİSANS)

Bu açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı POMEM Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Asıl olarak başarılı olan adaylar, intibak eğitiminin başlayacağı 22 Eylül 2019 günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları POMEM’lerde hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN