Back To Top
25. Dönem POMEM polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Tarihlerle ilgili net açıklama

25. Dönem POMEM polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Tarihlerle ilgili net açıklama

25. Dönem POMEM polis alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Tarihlerle ilgili net açıklama
- A +

25. Dönem POMEM polis alımı başvurularının ne zaman başlayacağı konusu merak ediliyordu. 25. Dönem POMEM başvuruları ve sınavlarıyla alakalı tarih konusunda son dakika açıklamaları haberimizde yer alıyor. İşte detaylar…

 

Polis olmak isteyen binlerce aday, 25. Dönem POMEM başvuru tarihlerini araştırıyor. Hayallerindeki mesleği yapabilmek için Polis Akademisi Başkanlığınca gerçekleşecek olan duyuruya kitlenen adaylar, internetten araştırmalarını sürdürüyordu. 25. Dönem POMEM başvuru tarihleri konusunda detaylar karar.com’da…

25. DÖNEM POMEM BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ihtiyacının karşılanması için Polis Akademisine bağlı aylar boyunca devam eden eğitimin verildiği POMEM'lerde, her sene ön lisans ve lisans mezunu gençler, polis olabilmek için yarışıyor. 25. Dönem POMEM başvurularının 24. Dönem POMEM polis alımı ve 2 bin 500 PMYO polis alım sürecinin bitmesinin arkasından başlayacağı düşünülüyor. 25. Dönem POMEM polis alımları ile ilgili resmî bir açıklama yapıldığında detayları sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

19-08/15/pomemjpgg.jpg

BAŞVURU ŞARTLARI

25. Dönem POMEM polis alımları için başvuru tarihi belli olmadığı gibi başvuru şartları da henüz kesinleşmedi.

Fakat geçmiş alımlarında adaylarda aranan şartlardan bazıları şunlardı;

Lisans, ön lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul gören Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvuruda bulunabilir, (Yabancı Ülkeden alınan lisans, ön lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Adaylarda, 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan almak.

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

DİĞEG GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN