26-27 Kasım ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF not hesaplama nasıl yapılır? ATA AÖF’de nasıl sınıf geçilir, not hesaplaması nasıl yapılır?

26-27 Kasım ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF not hesaplama nasıl yapılır? ATA AÖF’de nasıl sınıf geçilir, not hesaplaması nasıl yapılır?

Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi öğrencileri merakla vizelerin ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? Tüm detaylar haberimizde.

26 ve 27 Kasım tarihlerinde Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi vize sınavları tamamlandı. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Finaller ne zaman olacak? Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi sınavları ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ VİZE SONUÇLARI

Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi vize sınavları 26 Kasım ve 27 Kasım tarihleri arasında tamamlandı. Belirlenen akademik takvime göre sınav sonuçları 7 Aralık 2022 tarihinde açıklanacak. Üniversite tarafından vize sınavları ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde; 'Değerli öğrencilerimiz sınav soru ve cevapları LMS üzerinden sizlerle paylaşıldı. lms3.ataaof.edu.tr internet sitesine girerek sol kısımda olan soru itiraf sayfasına girdikten sonra sınav sorularını görüş 30 Kasım 2022 tarihine kadar soru itirazınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda sınav ile ilgili itirazlar AtaMeta uygulaması indirilerek Sınav İşlemleri bölümünden de yapılabilir.'

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÖF FİNAL SINAVLARI

Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi güz dönemi final sınavları akademik takvime göre 7 Ocak ve 8 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Aynı zamanda bütünleme sınavları da 11 Şubat ve 12 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

VİZE SINAVI NEDİR

Üniversite öğrencilerinin belli zamanda başarı ölçümleri yapılması için girdikleri ilk sınava vize sınavı denmektedir. Vize sınavlarının not ortalamasına etkisi genel olarak çoğu üniversitede finallere göre daha azdır. Sınavlar dekanlıklar tarafından belirlenen tarihler kapsamında 2 hafta öncesinde öğrencilere bildirilir. Sınav tarihleri belli olduktan sonra sınavları ertelemek yasaktır.

Atatürk Üniversitesi AÖF Vize Sınavları

FİNAL SINAVI NEDİR

Final sınavları da yine öğrencilerin girdiği vize sınavlarından sonra gerçekleşen sınavlardır. Not ortalamalarına etkisi daha yüksektir.

VİZE VE FİNAL SINAVI ORTALAMASI NASIL HESAPLANMAKTADIR

Öncelikle hem vize hem final notları ortalama ağırlık ile çarpılır ve çarpım sonuçları toplanır. Elde edilen sonu 100'e bölünür ve ders ortalaması ortaya çıkar. Daha sonra not sistemine göre harf notu ortaya çıkar ve transkript ortaya çıkar.

ANO NEDİR

Ağırlıklı Not Ortalaması ve Ağırlıklı Genel Not Ortalaması öğrencilerin üst dönemlerden ders alıp alamayacaklarını, DC ve DD olarak işlenen derslerden şartlı olarak geçip geçemeyeceklerini, mezun olup olamayacaklarını belirlemek için kullanılır.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ NOT HESAPLAMA

Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi not hesaplaması şu şekilde yapılır; uygulamalı dersler haricinde yüz yüze yapılan sınavlarda vize notunun yüzde 30'u, final notunun ise yüzde 70'i alınır, sınavlar eğer online olarak yapılıyorsa vizelerin yüzde 20'si, finallerin yüzde 80'i alınır, uygulamalı derslerin vize puanları ve teorik derslerin notları yarıyıl sonu puanı olarak hesaplanır. Not hesaplamalarında vizelerin yüzde 60'ı, finallerin ise yüzde 40'ı alınır. Uygulama derslerinde bütünleme sınavı olmaz.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ HARF NOTLARI

Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi harf notları şu şekildedir; Z devamsız, G geçer, AA 4, BA 3.5, BB 3, CB 2.5, CC 2, FF 0 anlamına gelmektedir. AGNO hesaplanırken alttan alınan dersler için son alınan not geçerlidir. Atatürk Üniversitesi açık öğretim fakültesi harf notu hesaplaması yapılırken puanlara göre harfler şu şekildedir; 30-35 arası CC, 36-45 CB, 45-65 BB, 75-100 AA. 30 altında alan öğrenciler FF harf notu alır ve dersi tekrar alır. 35 alıp CC harf notu alınan bir dersten geçmek garanti değildir. Üniversite sına sisteminde CC harf notu 55-65 arasındaysa bu aralıkta bir not almak zorunda kalırsınız aksi takdirde dersten kalır ve tekrar almanız gerekir. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN