Back To Top
26 dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi POMEM sonuçları için geri sayım

26 dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi POMEM sonuçları için geri sayım

26 dönem POMEM sonuçları açıklandı mı? Polis Akademisi POMEM sonuçları için geri sayım
- A +

Lisans mezunu 5 bin 40 erkek, 560 kadın, ön lisans mezunu bin 260 erkek ve 140 kadın aday olmak üzere toplamda 7 bin adayın dâhil olduğu 26. Dönem POMEM sonuçları ile ilgili son dakika haberleri pür dikkat takip ediliyor. 26. Dönem POMEM sonuçları https://www.pa.edu.tr’den açıklanacak.

Haftalar süren maratonun ardından 26. Dönem POMEM sonuçları heyecanla bekleniyor. Çeşitli sınavlara tabii tutulan polis adayları, https://www.pa.edu.tr’den yapılacak son dakika açıklamalara kitlendi. Peki 26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm detaylar karar.com’da…

26. DÖNEM POMEM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

26. dönem POMEM sonuçları henüz açıklanmadı. Sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığının resmî internet sitesi olan www.pa.edu.tr’den paylaşılacak. Adaylar da T.C. Kimlik Numaraları ile sonuçlara erişebilecek.

SINAV SÜREÇLERI

POMEM sınavı öncesi ön sağlık kontrolünden geçen adaylar, POMEM’e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ile mülakat sınavına tabi tutuluyor.

İnternetten paylaşılan yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılıyor. İkamet adreslerine göre adaylar sınava giriyor. Kişi hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı bulunanlar, aynı başvuru dönemi içerisinde farklı bir sınav komisyonuna başvuruda bulunamaz. Sınav komisyon kararlarına itiraz da edilemez.

20-01/14/pomemjpgg.jpg

SAĞLIK KONTROLÜ NASIL YAPILIYOR?

Adayların girdiği ön sağlık kontrolü, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre gerçekleştiriyor. Burada adaylar ile ilgili “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” ya da “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” tarzında karar alınır. Negatif yönde karar verilen

adaylar ile ilgili gerekçe bildirilir. Aday olamayacağı kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemez.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Ön sağlık kontrolünden geçenler, fiziki yeterlilik sınavına girer. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu görerek aşağıda paylaşılan esaslara göre yapar. Bu sınav, adayın fiziki yapısı ve bedeni kabiliyeti değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak gerçekleştirilir.

Başarı için yüz puan üzerinden en az altmış puan şartı bulunuyor. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olanlar mülakat sınavına girer.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis alımının tarihi henüz paylaşılmadı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN