29. Dönem POMEM başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 29. Dönem POMEM başvuru sorgulama

29. Dönem POMEM başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 29. Dönem POMEM başvuru sorgulama

Polis olmak isteyen vatandaşlar Polis Akademisi alımları ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Peki 29. Dönem Polis Akademisi alımları ne zaman? Tüm detaylar haberimizde.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine başvuru yapan ve polis olma hayali kuran vatandaşlar sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Peki POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor? POMEM sonuçları ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

POMEM BAŞVURU SONUÇLARI

Geçtiğimiz sene 28. dönem alımlarını tamamlayan POMEM başvuruları 7 Ocak günü tamamlandıktan sonra aynı ay içinde sonuçlar açıklanmıştı. Bu sene ön başvurular 25 Kasım tarihinde tamamlandı ve tahminlere göre Kasım ayı içinde ya da Aralık ayı başında başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Başvuru yapan adaylar sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr sayfasından e-Devlet ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

29. Dönem POMEM Başvuru Sonuçları

POMEM MÜLAKAT SINAVI

POMEM ön başvurusunu başarı ile geçen adaylar daha sonrasında mülakat sınavına girecek. Soruların yazılı olduğu bir kart çeken adaylar çektikleri soru ile ilgili bir sunum yapacaklar. Sorulan soru ile ilgili adaylara komisyon tarafından ek sorular sorulabilecek. Mülakat değerlendirilirken sınava giren kişinin konu ile ilgili bilgi düzeyi, kendinden istenilen konuyu kavrama becerisi, özgüveni, kendini ifade etme becerisi ve beden dili değerendirilecek. Bahsi geçen her beş kriter 20 puan olarak toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecek. Adayın mülakatı geçebilmesi için en az 70 puan alması gerekiyor. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN