Back To Top
29 Ekim'de hastaneler, sağlık ocakları, eczaneler tatil mi? Cumhuriyet Bayramı'nda nereler tatil?

29 Ekim'de hastaneler, sağlık ocakları, eczaneler tatil mi? Cumhuriyet Bayramı'nda nereler tatil?

 - Son Güncelleme: 11.10.2019 Cuma 11:06
29 Ekim\'de hastaneler, sağlık ocakları, eczaneler tatil mi?  Cumhuriyet Bayramı\'nda nereler tatil?
- A +

29 Ekim'de hastaneler, sağlık ocakları, eczaneler tatil mi? Cumhuriyet Bayramı'nda nerelerin tatil nerelerin açık olduğunu haberimizde bulabilirsiniz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil olunca vatandaşlar 29 Ekim'de hastaneler, sağlık ocakları tatil mi? diye merak ediyor. Cumhuriyet Bayramı'nda hastaneler başta olmak üzere hangi kurumların açık hangilerinin kapalı olduğunu sizler için derledik.

29 Ekim'de hastaneler, sağlık ocakları, eczaneler tatil mi? 29 Ekim her yıl Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta Cumhriet Bayramı olarak kutlanıyor. 29 Ekim resmi tatildir. Bu nedenle vatandaşlar tarafından merak edilen konulardan biri de 29 Ekim'de hastaneler başta olmak üzere resmi kurumlar tatil olacak mı? Bu konu hakkındaki merak edilen her şeyi haberimizde bulabilir hangi kurumların tatil olduğunu öğrenebilirsiniz. 

29 EKİM'DE HASTANELER TATİL Mİ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı milli bayram olduğu için resmi tatildir.  29 Ekim tarihi b sene Pazartesi gününe denk geliyor. Resmi tatil olması nedeniyle tüm özel ve resmi okullar tatil olmuştur. Yine dershaneler, ilkokullar, liseler, ortaokullar, üniversiteler resmi tatil sebebi ile kapalıdırlar. 29 Ekim'de tüm devlet daireleri yani kamu daireleri aksi bir durum belirtilmedikçe resmi tatil dolayısı ile kapalıdır. Ayrıca bankaların şubeleri ve genel müdürlükleri resmi tatil nedeniye kapalı olacaktır. 

18-10/23/29-ekim-tatil.jpg

29 EKİM HASTANELER, SAĞLIK OCAKLARI AÇIK MI, KAPALI MI?

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim tarihinde yine hastanelerin poliklinikleri de kapalıdır. Ancak hiçbir resmi tatil gününde veya milli bayram gününde hastanelerin acil servisleri kapalı olmaz. Yine bu günde eczaneler kapalıdır. Ancak nöbetçi eczaneler bu tarihlerde de çalışmaktadırlar. Bu sebepten il veya ilçenizdeki nöbetçi eczaneden ilaçlarınızı veya diğer ihtiyaçlarını alabilirsiniz.

29 EKİM NOTERLER AÇIK MI?

29 Ekim tarihinde Pazartesi günü resmi tatil sebebi ile noterler kapalı olacaklardır. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 29 Ekim 1923'te ilan ettiği Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yıl dönümü her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanında büyük bir coşkuyla hatırlatılacak. Okulların yanı sıra evler ve iş yerlerinin balkonlarında da Türk Bayrağı dalgalanacak. Okullarda organize edilecek etkinliklerde ise cumhuriyet ruhunu yansıtan şiirler okunacak.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN