Back To Top
6 il için yoğun kar uyarısı | Erzurum ve Erzincan'da akşam saatlerine dikkat!

6 il için yoğun kar uyarısı | Erzurum ve Erzincan'da akşam saatlerine dikkat!

6 il için yoğun kar uyarısı | Erzurum ve Erzincan\'da akşam saatlerine dikkat!
- A +

Meteoroloji Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan'da için yoğun kar yağışı uyarısı yaptı. Yetkililer, akşam saatlerinde Erzurum ve Erzincan'da beklenen kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışına karşı vatandaşlar ile ilgilileri uyardı.

Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan'da yoğun kar yağış bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, karla karışık yağmur ve zamanla kar şeklinde olacak. 

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgar, güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek. 

AKŞAM SAATLERİNE DİKKAT!

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, Iğdır'da 5, Erzincan'da 3, Ağrı'da 2, Erzurum'da 1, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 2, Ardahan'da 4 derece ölçüldü. 

Gün içinde en yüksek hava sıcaklığı ise Erzincan'da 10, Iğdır'da 9, Erzurum ve Ağrı'da 6, Kars'ta 5, Ardahan'da 4 derece olacak.

Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerinden itibaren Erzurum ve Erzincan'da kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı beklendiğinden görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksama, tipi ve buzlanma gibi olası olumsuzluklara karşı vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulundu.

ERZURUM/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN