Back To Top
78 kişiye 'Barış Pınarı' işlemi

78 kişiye 'Barış Pınarı' işlemi

 - Son Güncelleme: 10.10.2019 Perşembe 12:05
78 kişiye \'Barış Pınarı\' işlemi
- A +

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medyada üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik ettiği ileri sürülen 78 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. EGM'den yapılan açıklamada "Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medyada üzerinden propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik ettiği ileri sürülen 78 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bazı sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, Barış Pınarı Harekatı üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik eden paylaşımlar yapıldığı tespit edildi.

Açıklamada, Barış Pınarı Harekatı üzerinden Türkiye aleyhinde kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerinin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan 78 kişi ile ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı belirtilerek "Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN