10.09.2019  11:55

99/4 celp dönemi askerlik yerleri belli oldu mu? Milli Savunma Bakanlığı tarih verdi

Milli Savunma Bakanlığı 99/4 celp dönemi askerlik yerlerinin 23 Eylül 2019 tarihinde açıklanacağını duyurdu. Bununla birlikte sevk tarihleri de açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü'nün duyurularına ve tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

+
-

99/4 celp dönemi askerlik yerleri ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarih verdi. Kasım ayında sınıflandırma döneminde ilk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemleri ve 99/4 celp dönemi askerlik yerlerinin açıklanacağı tarih duyuruldu.

99/4 CELP DÖNEMİ ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı seçim ve sınıflandırma sonuçlarının 23 Eylül 2019'da e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacanı açıkladı. Bu yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaklar. Yani 99/4 askerlik yerleri 23 Eylül tarihinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanacak.

 SEVK TARİHLERİ

Seçim ve sınıflandırma sonucunda, bir ve iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay adayları ile yedek astsubay adaylarının 1 Kasım 2019'da, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan birinci celp ve sevk dönemine tabi olanların 1 Ekim 2019'da, ikinci celp ve sevk dönemine tabi olanların 1 Kasım 2019'da, üçüncü celp ve sevk dönemine tabi olanların da 2 Aralık 2019'da tertip edildikleri birliklere sevk edilecekleri bildirildi.

ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Er adayları askerlik yerleri bilgisini e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. e-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra kendilerini kapsayan hizmeti seçmeli. “Hizmet Adı” kutucuğuna kısa dönem askerler “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama”, uzun dönem askerler ise “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan er adayları, askerlik yerlerini bilgisini edinebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

 

 

DİĞER HABERLER
Devlet ekibi görünürlüğe feda edilmemeli
Seviyesiz ifadeyi kınıyoruz
Akşener'den kurultay için anahtar liste
A'dan Z'ye yüz yüze eğitim
Korona hastasıyla temaslılara 14 gün izin
Gök gürültülü sağanak geliyor
KPSS ÖABT sonuçları için tarih belli oldu