ABB Başkanı Yavaş ulaşım esnafıyla bir araya geldi: Vatandaşı ucuz taşıyalım, esnaf ayakta kalsın

ABB Başkanı Yavaş ulaşım esnafıyla bir araya geldi: Vatandaşı ucuz taşıyalım, esnaf ayakta kalsın

ABB Başkanı Mansur Yavaş, akaryakıt fiyatlarına gelen fahiş zamlar nedeniyle zorlanan ulaşım esnafıyla bir araya gelerek akaryakıt zamlarına karşı alınabilecek tedbirler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Yavaş, “Derdimiz; vatandaşı ucuz taşıyalım, esnaf ayakta kalsın” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkent esnafıyla bir araya geldi. Yavaş, bugün Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası ile Ankara Özel Halk Otobüsçüler Odası’nı ziyaret etti. Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Murat Yılmazer ve oda yönetimiyle görüştükten sonra Ankara Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş ve oda yönetimiyle bir araya gelen Mansur Yavaş, ulaşım esnafının akaryakıt zamlarına arşı alınabilecek önlemlere ilişkin önerilerini dinledi.

'ESNAFA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUZ'

Yavaş, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası ziyaretinin ardından, “Hem yeni seçilen yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyareti hem de önümüzdeki günlerde akaryakıt fiyatları nedeniyle zorluk çeken esnafa nasıl yardımcı olabiliriz veya olabilir miyiz, bunları konuştuk ve de bayramlaşmış olduk” dedi.

Oda Başkanı Murat Yılmazer de “Mansur Başkan’ımıza ziyaretinden dolayı çok teşekkür ederiz, onur ve gurur duyduk. Her zaman minibüsçü camiasının yanında olan, desteğini esirgemeyen, kötü gün dostu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’mıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

'DERDİMİZ; VATANDAŞI UCUZ TAŞIYALIM, ESNAF AYAKTA KALSIN'

Başkan Yavaş’ın bir sonraki durağı Ankara Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası oldu. Oda Başkanı Ercan Soydaş ve yönetimiyle görüşüp sorunlarını ve taleplerini dinleyen Yavaş, daha sonra şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ulaşım sektörünün problemleri malum. Akaryakıt fiyatlarına karşı bir tedbir alabilir miyiz, bulabilir miyiz diye kendileriyle görüşmeye geldim. İnşallah esnafla görüşmemiz devam edecek. Derdimiz; vatandaşı ucuz taşıyalım, esnaf ayakta kalsın."

Oda Başkanı Ercan Soydaş ise "Başkanımızın pandeminin başından beri verdiği desteklerle esnafımızı ayakta tutabildik. Dolayısıyla da akaryakıt konusunda bizi düşündüğü, esnafımızı düşündüğü için bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN