Back To Top
ABD heyeti ile yapılan toplantı sona erdi

ABD heyeti ile yapılan toplantı sona erdi

 - Son Güncelleme: 22.07.2019 Pazartesi 17:42
ABD heyeti ile yapılan toplantı sona erdi
- A +

Dışişleri Bakanlığı, ABD heyeti ile yapılan toplantının sonra erdiğini açıkladı. Toplantıda siyasi süreç, İdlib, güvenli bölge, Anayasa Komitesi konularının ele alındığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki ABD heyeti ile yapılan toplantının sonra erdiğini duyurdu.

Siyasi süreç, İdlib, güvenli bölge, Anayasa Komitesi konularının ele alındığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

ABD'NİN AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'nin Türk hükümetinin davetiyle Ankara'ya gittiği belirtilmişti.

Jeffrey'nin 22-23 Temmuz'da Türk yetkililerle görüşeceği kaydedilen açıklamada, "Büyükelçi Jeffrey ve Türk yetkililer, Türkiye'nin meşru güvenlik kaygılarını, Suriye ihtilafının çözülmesine yönelik Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararının uygulanması ve DAEŞ'in yenilgisinin kalıcı hale getirilmesi gibi devam eden çabalarımızı ele alacak" ifadesi yer almıştı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN