Back To Top
ABD televizyonu Süleymani'nin ölüm görüntülerini yayınladı

ABD televizyonu Süleymani'nin ölüm görüntülerini yayınladı

 - Son Güncelleme: 14.01.2020 Salı 09:38
ABD televizyonu Süleymani\'nin ölüm görüntülerini yayınladı
- A +

Amerikan Fox News kanalı, ABD tarafından öldürülen Kasım Süleymani'nin ölüm görüntülerini yayınladı.

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi taşıyan konvoyu vurulduğu sırada bir ABD özel harekât ekibinin takip ettiği ortaya çıktı. Özel harekât mensuplarının konvoyu bir SİHA'nın vurmasının ardından kalıntıların resimlerini çektiği ortaya çıktı.

 Fox News'un ulaştığı bilgiler ve görüntülere göre ABD özel harekât mensupları Bağdat Uluslararası Havalimanı'ndan çıkan konvoyu yaklaşık iki kilometre uzaktan takip ediyordu. ABD SİHA'sı konvoyu vurup Süleymani'yi ve diğer dokuz kişiyi öldürdükten sonra ekip "bomba hasar ölçümü" denen prosedürü uygulamak için konvoyun kalıntılarına gitti.

 Özel harekât mensupları cesetlerden birinin Süleyman'ye ait olduğunu doğrulayıp, doğru konvoyun hedef alındığını bildirdi ve olay yerinin fotoğraflarını çekti.

 Görüntülere bir hükûmet kaynağından ulaştığını belirten Fox News, bazı görüntülerde kopmuş uzuvlar ve kanlı cesetler göründüğü için fotoğrafların bulanıklaştırıldığını bildirdi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN