Back To Top
AB'den Türkiye açıklaması

AB'den Türkiye açıklaması

 - Son Güncelleme: 15.03.2019 Cuma 14:40
AB\'den Türkiye açıklaması
- A +

AB'den dikkat çeken Türkiye açıklaması geldi. Müzakerelerin askıya alınmasının ardından AB "Aday ülke ve önemli bir ortak olan Türkiye ile ilişkilerimizin önemini teyit ediyoruz" açıklamasında bulundu. AB Yüksek Temsilcisi Mogherini "PKK, AB'nin terör örgütleri listesindedir ve bu husus tartışmaya açık değildir" dedi.

Avrupa Birliği "Aday ülke ve önemli bir ortak olan Türkiye ile ilişkilerimizin önemini teyit ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Avrupa Komisyonunun Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ile ortak basın toplantısı düzenledi.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Türkiye-AB işbirliği sadece mülteciler için değil Suriye'de siyasi çözüm için de önemli" dedi. 

AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, "PKK, AB'nin terör örgütleri listesindedir ve bu husus tartışmaya açık değildir" açıklamasında da bulundu. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN