Back To Top
Açık lise ek sınav sonuçları açıklanma tarihi | Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Açık lise ek sınav sonuçları açıklanma tarihi | Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Açık lise ek sınav sonuçları açıklanma tarihi | Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanır?
- A +

Açık lisede okuyanların girdiği ek sınavlar tamamlandı. Sınavların gerçekleşmesinin ardından öğrencileri de ayrı bir heyecan kapladı. Eğitimini açık liseden sürdürenlerin girdiği açık lise ek sınav sonuçlarının açıklanma tarihi sorgulanıyor. Bu yöndeki son dakika gelişmeleri ise karar.com’da yer alıyor…

 

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri için gerçekleştirilen ek sınav, yakın zaman içerisinde tamamlanmıştı. Sınava girerek bilgilerini kâğıda döken her bir öğrenci, açık lise ek sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunu araştırıyor. Tüm bu detaylar ise haberimizde yer alıyor…

AÇIK LİSE EK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Eğitim hayatını Açık Öğretim Lisesinde sürdüren dönemi 8 ve üzeri olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için ek sınav işlemi tamamlandı. AÖL ek sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusu, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından henüz paylaşılmadı. Ancak geçen seneye bakıldığında sınavdan sonra 1 ay içerisinde sonuçlar açıklanmıştı. Bu bilgi ışığında açık lise ek sınav sonuçlarının bu ay sonuna doğru açıklanacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca AÖL ek sınavına ait soru ve cevaplar da henüz paylaşılmadı. Konuya ilişkin bir açıklama olduğu takdirde haberimizden okuyabilirsiniz.

19-09/05/acik-lisejpgg.jpg

AÇIK LİSE KAYIT TARİHLERİ

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 - 27 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Fakat 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 4. dönem aktif olan öğrenciler (Ek sınava girecek olan öğrenciler) kayıt ücretlerini sınav sonrası yatırabilecek.

Açık Öğretim Lisesi'ne ilk kez kayıt olacak olan öğrenciler Halk Eğitim Merkezleri'nde kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra, anlaşmalı bankalara ya da anlaşmalı bankaların ATM'lerine sınav ücretini yatırmaları gerekiyor.

MEZUN OLMAK İÇİN GEREKLİ KREDİ

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ''ortak'', 80 kredi ise ''alan'' kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ''ortak'', 72 kredi ise ''seçmeli'' derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

DİĞER GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN