Back To Top
Adalar'da atlı faytonlar gidiyor, elektrikli araçlar geliyor

Adalar'da atlı faytonlar gidiyor, elektrikli araçlar geliyor

 - Son Güncelleme: 21.09.2019 Cumartesi 14:52
Adalar\'da atlı faytonlar gidiyor, elektrikli araçlar geliyor
- A +

Çok tartışılan atlı faytonlarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı, Ekim'den itibaren atlı faytonlar kademeli olarak azaltılacak. Elektrikli araçların kullanılacağını belirten Adalar Belediye Başkanı Gül "Adalarımız yeni bir ulaşım sistemine geçecek. Ekim'de başlıyoruz" dedi.

Adalar'da atlı faytonlar gidiyor, elektrikli araçlar geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Adalar Belediyesi'nin işbirliğiyle Adalar'daki ulaşım sorunlarının ele alınarak yol haritasının belirlendiği Ulaşım Çalıştayı meyvelerini vermeye başladı.

GEÇİŞ KADEMELİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Adalar'da Ekim ayından itibaren atlı faytonlar kademeli olarak azaltılacak. Yerine de elektrikli araçların kullanılmasına başlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül "Adalarımız yeni bir ulaşım sistemine geçecek. Ekim’de başlıyoruz" dedi.

19-09/21/erdem-gul.jpg

Adalar'da atlı faytonlardan elektrikli araçlara geçişin kademeli olacağı, faytoncuların da bu elektrikli araçlarla hizmet vereceği öğrenildi.

Gül "Bu sorun çözülecek. Fayton şu an yasal bir taşıma aracı. Bu konuyu faytoncuların, halkın, STK'ların ve belediyenin de içinde olduğu bir şekilde en uygun şekilde çözüm bulacağız. Bu konu hayvanlara eziyet açısından da tartışılıyor. Bizim asla böyle bir şeye izin vermemiz mümkün değildir. Hayvanlara eziyet edilmediği, ezilmeyeceği bir dünyada yaşamak istiyoruz. Bu konu da erteleyici değiliz. İnsana eziyet edilmediği gibi hayvana da eziyet edilemez" ifadelerini kullanmıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN