Back To Top
AFAD ile İBB'den deprem açıklaması: Şu ana kadar olumsuz ihbar yok | Son dakika depremler

AFAD ile İBB'den deprem açıklaması: Şu ana kadar olumsuz ihbar yok | Son dakika depremler

 - Son Güncelleme: 11.01.2020 Cumartesi 18:13
AFAD ile İBB\'den deprem açıklaması: Şu ana kadar olumsuz ihbar yok | Son dakika depremler
- A +

Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından hem AFAD'den hem İBB'den peş peşe açıklamalar geldi. AFAD deprem sonrası, an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığını söyledi. İBB Başkanı İmamoğlu da Twitter paylaşım yaptı: Şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil. İstanbul’umuza geçmiş olsun.

Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından hem AFAD'den hem İBB'den peş peşe açıklamalar geldi.

Twitter'dan paylaşım yapan AFAD "Marmara Denizi'nde Silivri açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibariyle, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

20-01/11/90.jpg

İMAMOĞLU'NDAN DEPREM PAYLAŞIMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Twitter'dan açıklama yaptı. 

İmamoğlu "Marmara Denizi Silivri Açıklarında 16 km derinlikte, 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası AKOM koordinasyonunda tüm ekiplerimiz görev başında, şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil. İstanbul’umuza geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN SON AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Marmara Depremi'nde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından şu ana kadar herhangi bir ihbar almadıklarını açıkladı.

Yerlikaya, İstanbul ve çevresinde hissedilen depremin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Başta AFAD Koordinasyon Merkezimiz olmak üzere 155, 156, 112, 110 ve diğer çağrı merkezlerimize deprem sonrasında, şu ana kadar depremle ilgili herhangi bir çağrı gelmemiştir. İstanbul'umuza geçmiş olsun." ifadelerini kullandı. 

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin tespitine göre, 16.37'de merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan deprem, İstanbul'un yanı sıra çevre illerde de hissedildi. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, depremin hemen ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Marmara Denizinde başta İstanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim." değerlendirmesinde bulundu.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN