17.02.2020  12:38

Ailesiyle tartışan Didem sırra kadem kadem bastı

Erzurum'un Aşkale ilçesinde ailesiyle tartıştıktan sonra evden ayrılan 17 yaşındaki Didem Turan'dan 8 gündür haber alınamıyor. Genç kızın o günden beri cep telefonundan sinyal alınmazken güvenlik güçleri her yerde Didem'i arıyor.

+
-

Aşkale'nin Meydan Mahallesinde yaşayan Nermin-Yüksel Duman çiftinin 5 çocuğunun en büyüğü olan Aşkale Anadolu Lisesi 3'üncü sınıf öğrencisi Didem Turan, 10 Şubat Pazartesi günü saat 12.30'da annesi ve üvey babası ile tartışıp evden ayrıldı. O günden itibaren her yerde aranan Didem'den bir ize rastlanmadı.

Polis ekipleri, genç kızın okul ve mahalle arkadaşları, komşuları, akrabaları, öz babası, dayılarının da aralarında bulunduğu birçok kişinin ifadesine başvurdu. 

20-02/17/screenshot_2-1581943676.jpg

CEP TELEFONUNDAN BİR DAHA SİNYAL ALINMADI

Arama çalışmalarının 8'inci gününde polis ekipleri, ilçe merkezindeki metruk binalar ve ahırlarda arama yaparken, jandarma da çalışmalarını 4 kilometre uzaklıktaki Karasu Nehri'ne yoğunlaştırdı. Aramalar sırasında bulunan bir spor ayakkabı çalışma yapan ekibi heyecanlandırdı. Jandarma ayakkabının fotoğrafını çekti ve incelemek için aldı. Ayakkabının uzun süredir bu bölgede olduğunu belirledi.

20-02/17/screenshot_3.jpg

Didem'in evden ayrıldıktan sonra bir saat sonra cep telefonunu kapattığı ve daha sonra telefonun hiç açılmadığı tespit edildi. Yapılan arama çalışmalarında henüz hiçbir ize rastlanmadı.

ERZURUM/DHA

 

DİĞER HABERLER
PTT'den ücretsiz maske nasıl alınacak?
Adım adı seyahat izin belgesi almanın yolu
Binlerce lira zarar etti
9 ilde 15 noktaya daha karantina
İBB sorumluluğunu yerine getirmeli
İşte karantinaya alınan il, ilçe, mahalle, köy listesi
Devlet yardımları yasalara uygun denetlemelidir