Back To Top
AK Parti milletvekili Rıza Posacı'dan Tarım Bakanlığı'na tepki: İthalat lobisinin önüne geçemiyoruz

AK Parti milletvekili Rıza Posacı'dan Tarım Bakanlığı'na tepki: İthalat lobisinin önüne geçemiyoruz

 - Son Güncelleme: 17.01.2020 Cuma 13:47
AK Parti milletvekili Rıza Posacı\'dan Tarım Bakanlığı\'na tepki: İthalat lobisinin önüne geçemiyoruz
- A +

Çiftçi TV'de uygulanan tarım politikalarına tepki gösteren AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı "Tarım Bakanlığı'nda ithalat lobisi var" ifadesini kullandı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, ithalat lobisinin etkisinde kaldığı belirten Posacı "Maalesef bu ithalat lobisinin önüne bir türlü geçemiyoruz" dedi.

TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu üyesi AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, tarımda uygulanan ithalat politikasında 'büyük bir lobi olduğunu' söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın söz konusu ithalat lobisinin etkisinde kaldığını belirten Posacı "Maalesef bu ithalat lobisinin önüne bir türlü geçemiyoruz" dedi.

"İTHAL SİNEK BİLE BENİM MİDEMİ BULANDIRIYOR"

Çiftçi TV'de 'Tarımda Bir Umut' programında Galip Umut Özdil'in konuğu olan Posacı "Bırakın besilik, kasaplık, et ithalatını ithal sinek bile benim midemi bulandırıyor" dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Sütte sıkıntı kalmadı gibi ancak ette sıkıntılar devam ediyor. Tarım Bakanı geldiği günden beri bunu söylüyorum. İthalat bu işin çözümü değil. Üretime destek olmak zorundayız. 10 senede bir kriz yaşanıyor, ahırlar boşalıyor. Kaynaklar boşa gidiyor."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN