Back To Top
AK Parti'den ABD'nin PYD'yi tanıma adımına sert tepki: İki yüzlülük

AK Parti'den ABD'nin PYD'yi tanıma adımına sert tepki: İki yüzlülük

 - Son Güncelleme: 08.11.2018 Perşembe 17:37
AK Parti\'den ABD\'nin PYD\'yi tanıma adımına sert tepki: İki yüzlülük
- A +

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan ABD'nin PYD açıklamasına sert tepki: PKK'yı terör örgütü olarak kabul edip PYD'yi meşru örgüt olarak tanımaya doğru adım atmak her şeyden evvel ikiyüzlülüktür, anlaşılır bir şey değildir.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD'nin PKK elebaşılarına ilişkin kararı hakkında, "PKK'yı terör örgütü olarak kabul edip PYD'yi meşru örgüt olarak tanımaya doğru adım atmak her şeyden evvel ikiyüzlülüktür, anlaşılır bir şey değildir" dedi.

'KARANLIK HAYALLERİNİ BİR TARAFA BIRAKSINLAR'

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Karanlık hayallerini bir tarafa bıraksınlar. Türkçe ezan meselesi bu aziz milletin zihninde, hafızalarında bir kara leke gibi durur ve hatırlamak istemezler." diye konuştu.

Kaşıkçı cinayetini değerlendiren Kurtulmuş, "Bu, haccın emniyeti meselesini de tehlikeye atar, Suudi Arabistan'ı Müslümanların nezdinde yalnızlaştırır." ifadelerini kullandı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN