AK Parti'den büyükşehirlerde anket: Bize neden kırgınsınız?

AK Parti'den büyükşehirlerde anket: Bize neden kırgınsınız?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Antalya, Ankara, Adana, İstanbul ve Mersin gibi büyükşehirlerde, 'AKP'ye neden kırgınsınız?' anketi yaptıklarını söyleyerek "İstanbul’da birinci sırada Suriyeli sığınmacılar, ikinci sırada ekonomik meseleler, Ankara’da da birinci sırada ekonomik, ikinci sırada Suriyelilerle ilgili meseleler çıktı. Biz şimdi bunları birebir takip ediyoruz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bazı büyükşehirlerde "AK Parti'ye neden kırgınsınız?" diye anket yaptıklarını açıkladı. Bu soruyu Antalya, Ankara, Adana, İstanbul ve Mersin gibi büyükşehirlerde sorduklarını belirten Özhaseki, "İstanbul’da birinci sırada Suriyeli sığınmacılar, ikinci sırada ekonomik meseleler, Ankara’da da birinci sırada ekonomik, ikinci sırada Suriyelilerle ilgili meseleler çıktı. Biz şimdi bunları birebir takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

'KIRGINLAR AMA BİZDEN BEKLENTİLERİ VAR'

Türkiye gazetesinin haberine göre, anket çalışmaları yürüttüklerini belirten Özhaseki, en fazla kamuoyu yoklaması yapan parti olduklarını söyleyerek toplumun nabzını tutmaya çalıştıklarını ifade etti. Özhaseki, "Ekonomik meselelerle ilgili kırgın olan veya dargınlığı olanlar kararsızlığa doğru gidiyorlar. Bir başka partiyi tercih edip de ‘Ben artık AK Parti’den vazgeçtim’ diyen yok. ‘Ümidiniz yok mu AK Parti’den? Vaz mı geçtiniz?’ diye soruyoruz, asla ‘evet’ cevabı yok. ‘Bu sorunları kim çözecek’ diye soruyoruz, yüksek oranda ‘AK Parti çözecek’ diyorlar. Bizden beklentileri var" iddiasında bulundu.

1448421.jpgAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki

'CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞINDA YÜZDE 50'Yİ ÇOK RAHAT GEÇİYORUZ'

Erdoğan’ın adaylığına yönelik parti anketlerine dair konuşan Özhaseki, "Çok şükür en çok sevindirecek taraf burası. Cumhur İttifakı olarak biz bir araya geldiğimizde Cumhurbaşkanımızın oyu, partilerin oyundan daha yüksek. Cumhurbaşkanımızın ismiyle yapılan anketlerde, çok açık ara Cumhurbaşkanımız önde. Yüzde 50’yi çok rahat geçebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN