Back To Top
AK Partili Hamza Dağ'dan 'Susamam' tepkisi: Provokasyon ve siyasi manipülasyon

AK Partili Hamza Dağ'dan 'Susamam' tepkisi: Provokasyon ve siyasi manipülasyon

 - Son Güncelleme: 09.09.2019 Pazartesi 14:13
AK Partili Hamza Dağ\'dan \'Susamam\' tepkisi: Provokasyon ve siyasi manipülasyon
- A +

AK Parti, müzisyen Şanışer'in farklı sanatçılarla kollektif olarak seslendirdiği ve kısa sürede milyonlarca kişinin dinlediği Susamam şarkısına tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter'dan yayınladığı bir videoyla şarkıyı "provokasyon ve siyasi manipülasyon" olarak değerlendirdi.

Şarkıda 'nefret dili' kullanıldığını ve herkesin birleştiği konular üzerinde bir siyasi partinin hedef alındığını belirten Dağ, "Bugünlerde uzun bir şarkı eşliğinde bir video yayınlandı. Bu videoyu bir sanat eseri olarak göremiyoruz. Burada tamamen bir provokasyon, siyasi bir manipülasyon var. Hiç kimseye faydası olmayan bu nefret diliyle bir yere varmamız mümkün değil." dedi.

"Türkiye'nin en kritik dönemlerinde nasıl lâl olduğunu çok iyi biliyoruz." şeklinde yazan Dağ, "Milletimiz bugüne kadar bu tarzdaki provakosyonlara , siyasi operasyonlara, tolum mühendisliğine fırsat vermediği gibi bu video üzerinden oluşturulmaya çalışılan bu provakasyona fırsat vemeyecektir" ifadelerini kullandı.

YouTube sayfasından paylaşılan ve kendisiyle birlikte 17 farklı sanatçının kolektif olarak seslendirdiği #Susamam, Türkiye'de tartışılan gündemlerden doğa, adalet, eğitim, kadına şiddet, hayvan hakları gibi konuları çeşitli etkiketlerle farklı bölümlerde işliyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN