09.09.2019  11:09

AK Partili Hamza Dağ'dan 'Susamam' tepkisi: Provokasyon ve siyasi manipülasyon

AK Parti, müzisyen Şanışer'in farklı sanatçılarla kollektif olarak seslendirdiği ve kısa sürede milyonlarca kişinin dinlediği Susamam şarkısına tepki gösterdi.

+
-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Twitter'dan yayınladığı bir videoyla şarkıyı "provokasyon ve siyasi manipülasyon" olarak değerlendirdi.

Şarkıda 'nefret dili' kullanıldığını ve herkesin birleştiği konular üzerinde bir siyasi partinin hedef alındığını belirten Dağ, "Bugünlerde uzun bir şarkı eşliğinde bir video yayınlandı. Bu videoyu bir sanat eseri olarak göremiyoruz. Burada tamamen bir provokasyon, siyasi bir manipülasyon var. Hiç kimseye faydası olmayan bu nefret diliyle bir yere varmamız mümkün değil." dedi.

"Türkiye'nin en kritik dönemlerinde nasıl lâl olduğunu çok iyi biliyoruz." şeklinde yazan Dağ, "Milletimiz bugüne kadar bu tarzdaki provakosyonlara , siyasi operasyonlara, tolum mühendisliğine fırsat vermediği gibi bu video üzerinden oluşturulmaya çalışılan bu provakasyona fırsat vemeyecektir" ifadelerini kullandı.

YouTube sayfasından paylaşılan ve kendisiyle birlikte 17 farklı sanatçının kolektif olarak seslendirdiği #Susamam, Türkiye'de tartışılan gündemlerden doğa, adalet, eğitim, kadına şiddet, hayvan hakları gibi konuları çeşitli etkiketlerle farklı bölümlerde işliyor.

DİĞER HABERLER
Aktarma müjdesi
Beyhude çaba
TRT'den ayda 412 bin
AYM'den 'süresiz nafaka' kararı
Parlamenter sisteme dönüş olacak
Bisikletini gösterip, tweet atması sakil bir davranış
Erdoğan’ın avukatlarının ayağına küllük getiren yargıçlar var