Back To Top
ALES 3 sınav sonuçları sorgulama sayfası | ÖSYM ALES sınav sonuçlarını açıkladı

ALES 3 sınav sonuçları sorgulama sayfası | ÖSYM ALES sınav sonuçlarını açıkladı

 - Son Güncelleme: 03.12.2019 Salı 16:47
ALES 3 sınav sonuçları sorgulama sayfası | ÖSYM ALES sınav sonuçlarını açıkladı
- A +

On binlerce adayın ter döktüğü ALES 3 sınav sonuçları, ÖSYM’nin resmî adresi olan https://sonuc.osym.gov.tr’den paylaşıldı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) cevap kâğıdına da bu adresten ulaşabilirsiniz. İşte konunun detayları…

17 Kasım 2019 tarihinde uygulanan ALES 3 sınav sonuçları, ÖSYM’nin yaptığı son dakika duyuru ile erişme açıldı. Akademik hayatını sürdürmek isteyen adayların girdiği ALES 3 sınav sonuçları, sınav soru ve cevapları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden paylaşıldı. Gelişmeler karar.com’da…

ALES SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

17 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen ALES sınav sonuçları, 3 Aralık 2019 saat 16.15 itibarıyla ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı. Aşağıdaki görselde yer alan T.C. Kimlik / YU Numarası ve Aday Şifreniz kısmına ilgili bilgileri doldurun. Gönder dedikten sonra çıkan sayfada sonuçlarınıza erişebilirsiniz.

19-12/03/aless.jpg

SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

2019-ALES/3 Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

ÖSYM'nin yaptığı açıklama şu şekilde;

17 Kasım 2019 tarihinde uygulanan 2019-ALES/3 adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunmasının ardından elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri cevaplarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri vesilesiyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 3 Aralık 2019 tarihi itibarıyla 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN